ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Рукометаши победили Металопластику

Рукометаши Црвене звезде у 2.колу Суперлиге савладали Металопластику у „Шумицама“, 21:17. Најефикаснији је био Младен Шотић са 7 голова.

Тренер Ненад Перуничић није могао да рачуна на Александра Бабића.

Црвена звезда је одлично отворила утакмицу серијом 3:0 и током целих 60 минута утакмице водила и заслужено освојила нова два бода.

Након трећег искључења Ненада Мандића, гости су успели да у 55.минуту да се приближе на само гол минуса, али су црвено-бели са три гола одагнали сваку сумњу око победника сусрета.

Најефикаснији је био Младен Шотић са 7 голова, четири је постигао капитен Дејан Бабић. У пораженој екипи истакао се бивши играч Црвене звезде, Војислав Брајовић са 4 гола.

У наредном колу на програму је „вечити дерби“ на Бањици.

Црвена звезда – Металопластика 21:17 (9:6)

Београд. Дворана: Шумице. Гледалаца: 300. Судије: Мошорински (Нови Сад) и Панџић (Зрењанин). Седмерци: Црвена звезда 1 (0), Металопластика 3 (2). Искључења: Црвена звезда 12, Металопластика 12 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић 7, Радисављевић, Мошић 2, Љубојевић, Палевић, Пешић, Љубеновић, Бугариновић 3, Милосављевић 2, Пејчиновић, Матичић, Д. Бабић 4, Кљајић. Тренер: Ненад Перуничић

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Воркапић, Писарић, Срдановић, Дошен 2, Мариновић, Дакић 2, Брајовић 4, Ђукић, Јездимировић, Митровић 3, Пуљизовић, Милић 1, Владисављевић, Тркуља 1, Миловановић 4, Кљајић. Тренер: Владан Јордовић.