Кошаркашице Црвене звезде убедљивим тријумфом у Бору пред 2.000 гледалаца кренуле су у одбрану титуле шампиона Србије.

У 1.колу Прве женске кошаркашке лиге Србије, црвено-беле су савладале ЖКК Бор 82-56 (21-13, 22-15, 15-9, 24-19). Најефикасније су биле Богићевић и Наумчев са 19 поена.

Успевала је екипа Бора да до самог краја прве четвртине одржи егал утакмицу, али је серијом капитена Александре Катанић 6:0 Звезда обезбедила плус од осам поена на крају првих десет минута.

Сличан сценарио виђен је и у другој четвртини. Бор је успевао да држи прикључак за шампионом Србије до финиша, али је са две брзе серије Црвена звезда на одмор отишла са 15 поена предности.

Прочитајте још  КУП, жреб: Звезда у Шапцу

У трећој четвртини изабранице Драгана Вуковића су без проблема контролисале ток игре и резултата, па су пред последњих 10 минута имале предност од 21 поена. Највећу разлику Црвена звезда је имала у 37.минуту после поена Снежане Богићевић, 80-47. У финишу меча домаћин је успео да спусти минус на 26 поена рaзлике и постави коначних, 82-56.

Битно је истаћи да је хала у Бору била пуна и да су црвено-беле имале подршку навијача, који су нашли своје место међу 2.000 гледалаца.

Прочитајте још  Срем у петак гостује одбојкашицама Звезде.

Богићевић и Наумчев најефикасније са по 19 поена. У наредном колу Звезда дочекује Беочин, а већ у среду следи дуел против Истанбула у овкиру 2.кола БТравел WABA лиге.

ККЖ Црвена звезда: Прља 8, Богићевић 19 (9ск 2ас 2укл), А.Катанић 7 (2ас 1блк), Ћирић (1ск 1блк), Ђокић, Јовановић 7, Стјепановић 11 (4ск 2ас 3укл), Тешић, Бојовић 2, И.Катанић 2, Ђорђевић 7 (3ск 1ас 1блк)