ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице убедљиво започеле одбрану титуле пред 2.000 гледалаца у Бору

Кошаркашице Црвене звезде убедљивим тријумфом у Бору пред 2.000 гледалаца кренуле су у одбрану титуле шампиона Србије.

У 1.колу Прве женске кошаркашке лиге Србије, црвено-беле су савладале ЖКК Бор 82-56 (21-13, 22-15, 15-9, 24-19). Најефикасније су биле Богићевић и Наумчев са 19 поена.

Успевала је екипа Бора да до самог краја прве четвртине одржи егал утакмицу, али је серијом капитена Александре Катанић 6:0 Звезда обезбедила плус од осам поена на крају првих десет минута.

Сличан сценарио виђен је и у другој четвртини. Бор је успевао да држи прикључак за шампионом Србије до финиша, али је са две брзе серије Црвена звезда на одмор отишла са 15 поена предности.

У трећој четвртини изабранице Драгана Вуковића су без проблема контролисале ток игре и резултата, па су пред последњих 10 минута имале предност од 21 поена. Највећу разлику Црвена звезда је имала у 37.минуту после поена Снежане Богићевић, 80-47. У финишу меча домаћин је успео да спусти минус на 26 поена рaзлике и постави коначних, 82-56.

Битно је истаћи да је хала у Бору била пуна и да су црвено-беле имале подршку навијача, који су нашли своје место међу 2.000 гледалаца.

Богићевић и Наумчев најефикасније са по 19 поена. У наредном колу Звезда дочекује Беочин, а већ у среду следи дуел против Истанбула у овкиру 2.кола БТравел WABA лиге.

ККЖ Црвена звезда: Прља 8, Богићевић 19 (9ск 2ас 2укл), А.Катанић 7 (2ас 1блк), Ћирић (1ск 1блк), Ђокић, Јовановић 7, Стјепановић 11 (4ск 2ас 3укл), Тешић, Бојовић 2, И.Катанић 2, Ђорђевић 7 (3ск 1ас 1блк)