Fudbaleri Crvene zvezde i Dinama iz Vranja odigrali su na stadionu „Rajko Mitić“ duel prvog kola u Kupu Srbije za sezonu 2017/18. Zvezda je slavila sa 5:0, a meč su obeležili Adžić sa tri gola i Pešić sa tri asistencije. Srnić je postigao gol i asistirao Pešiću. Problem predstavljaju povrede Rikardinja i Frimponga, jednog sa početka, a drugog sa samog kraja utakmice. Ostaje da se vidi koliko će pauzirati dva internacionalca.

Iako nije tako izgledalo u prvoj četvrtini utakmice, Zvezda je bez većih problema uspela da dođe do ubedljive prednosti. Povreda Rikardinja je ono što je obeležilo prvi deo igre i možda i sputalo igrače Zvezde, koji nisu pokazali šta sve mogu. Po dva udarca iz daljine obe ekipe bilo je sve što su večerašnji rivali uradili do 25. minutu. A onda, majstorija.

Luka Adžić je postigao prelep gol iz slobodnog udarca, koji kao da je slomio Vranjance. Zvezda je zaigrala opuštenije i rasterećenije, a rezultat su još dva gola u mreži Vesića. U rasponu od svega dva minuta, prvo u 45. minutu, a potom i na isteku nadoknade vremena, Pešić i Adžić su praktično doneli svom timu plasman u narednu rundu Kupa. Posebno je lep bio drugi gol domaćeg tima, nakon sjajne kontre.

U nastavku meča viđene su praktično samo dve situacije vredne pomena. Obe su završene golom za Zvezdu. Pešić je u oba navrata asistirao, a golove su postigli Srnić i Adžić. U finišu susreta viđena je prava drama, nakon nezgodnog pada Frimponga, ali su na sreću lekari uspešno i brzo reagovali, pa je sve dobro završeno.

Zvezda se plasirala u narednu rundu Kupa i napravila dobru uvertiru za mečeve koji je očekuju, u domaćem prvenstvu i Ligi Evrope.

1. kolo Kupa Srbije

CRVENA ZVEZDA – DINAMO VRANjE 5:0 (3:0)

Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 3 000
Sudija: Marković
Strelci: Adžić u 25, 45. i 61, Pešić u 45. i Srnić u 76. minutu za Zvezdu

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Anđelković, Savić, Frimpong, Račić (Bainović), Ilić, Rikardinjo (Milijaš), Srnić, Adžić (Stojković), Pešić

DINAMO VRANjE: Vesić, Gašić, Okomajin, Suraka, Stojković (Stošić), D. Stevanović, Stanković, Nedeljković (Jeremić), M. Stevanović, Mladenović (Hristić), Milovanović

TOK UTAKMICE

90′ Nema nadoknade vremena. Kraj utakmice.

90′ Suraka je imao šansu da postigne počasni gol za svoj tim, ali nije uspeo.

80′ Stresna sitaucija za sve na terenu i one koji gledaju utakmicu. Nezgodan pad Frimponga, ali brza reakcija lekara i igrača na terenu, na sreću bez većih posledica. Zvezdin štoper je ušao u ambulantno vozilo i neće se vraćati u igru.

76′ GOL! Ponovo je usledio period bez uzbuđenja i ponovo je gol to prekinuo. Još jednom je Pešić bio u ulozi asistenta, zabeležio treće dodavanje za gol svojim saigračima, a realizator je bio Srnić.

61′ GOL! Nakon više od 15 minuta u kojima se ništa nije događalo, sevnula je nova kontra Zvezde, Milijaš je majstorski proigrao Pešića, ovaj išao sam ka Vesiću, ali se ponovo odlučio da proigra Adžića, a mladi igrač Zvezde postigao je treći gol na utakmici!

45+1′ GOL! Od kornera za Dinamo Zvezda je došla do gola. Za desetak sekundi Zvezdini igrači su munjevito istrčali kontru i iz svega četiri pasa došli do gola. Pešić je mogao i sam da završi akciju, ali je odlučio da proigra Adžića, za drugi gol na meču mladog fudbalera.

45′ GOL! Pešić povećava prednost Zvezde na 2:0. Postigao je pogodak glavom nakon centaršuta Srnića iz kornera. Sedmi gol Pešića u sezoni u poslednjem minutu prvog dela igre.

36′ Savić postiže gol, koji je poništen zbog ofsajda. Nakon usporenog snimka jasno je da je Zvezdin štoper postigao regularan pogodak.

25′ GOOOOOOOOOL! Luka Adžić je postigao prelep gol iz slobodnog udarca. Zvezda vodi sa 1:0.

21′ Novi udarac Milijaša, lopta završava pored leve stative.

16′ Milijaš šutira iz velike daljine, lopta odlazi preko gola.

11′ Stevanović dobro šutira sa 20-ak metara, lopta završava pored gola.

7′ Peh za Zvezdu. Povredio se Rikardinjo i napustio igru. Menja ga Milijaš.

6′ Jovanović pokušava, nema gola.