ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице убедљиве и против Беочина

Кошаркашице Црвене звезде убедљиво савладале су Беочин у 2.колу Прве женске кошаркашке лиге, 89-47. Најефикаснија је била Мишељић са 15 поена.

Црвена звезда је добро отворила утакмицу и већ средином прве четвртине створила двоцифрену разлику, а првих десет минута завршила серијом 8-0! У истом ритму је настављено и у другој четвртини. Мишељић је са две тројке наговестила победника, саиграчице су је следиле, па је Звезда са плус 20 отишла на одмор.

Серија 10-0 и агресивна одбрана су у трећем периоду донели Звезди велику предност, а гошће су успеле да постигну само 9 поена. У последњих десет минута прилику је добила и Николина Деурић, свих 12 играчица се уписало у стрелце, а шампион Србије је додатно повисио предност која је на крају утакмице износила 42 поена, 89-47.

Најефикаснија је била Милина Мишељић са 15 поена, док је Биљана Стјепановић поново била на корак од дабл-дабл остварења- 14 поена и 9 скокова. 12 поена уз 8 скокова забележила је Александра Катанић, 6 асистенција и 10 поена учинак је Иване Катанић.

Црвена звезда већ у среду у 3.колу БТравел WABA лиге дочекује шампиона региона Берое, а за викенд путује у Шабац.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 10 (3ск 6ас 5укл), Стјепановић 14 (9ск 4ас), Прља 2 (3ск 4ас), Богићевић 8 (6ск 3ас), А.Катанић 12 (8ск 3ас 3укл), Ћирић 4 (1ск 1ас 1блк), Ђокић 3 (2ас), Наумчев 2 (2ас), Бојовић 8 (3ск 1ас), Деурић 2 (3ск 1ас), Ђорђевић 9 (7ск 2укл), Мишељић 15 (2ск 1ас 1укл).