ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице декласирале Шапчанке

У дуелу две екипе које су на старту шампионата оствариле две победе, Црвена звезда је у дворани „Зорка“ савладала домаћина ЖКК Шабац, 112-60 (29-13, 30-14, 20-18, 33-15).

Мотивисане након тријумфа над Бероем у лиги, кошаркашице Црвене звезде су са пуно самопоуздања ушле у меч против екипе Шапца и одлично отвориле утакмицу серијом 10-3. Већ до краја прве четвртине Звезда је имала сигурну, двоцифрену предност, 29-13. У истом ритму шампион Србије је наставио и у наставку, па је победник практично био решен до полувремена, 59-27.

Црвена звезда је имала апсолутну контролу утакмице и у сваком сегменту дуела била надмоћнији тим, па је утакмицу завршила у стилу у којем је и започела, фуриозном серијом Ђурђине Ђокић за коначних 112-60.

Најефикаснија је била Ивана Катанић са 18 поена, Биљана Стјепановић је постигла 16 поена.

У четвртак Црвена звезда гостује у Подгорици, Будућности.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 18 (6ск 4ас 8укл), Стјепановић 16 (4ск), Тешић, Прља 6 (2ск 2ас 2укл), Богићевић 15 (5ск 4ас 6укл), А.Катанић 8 (3ск 3ас 3укл), Ћирић 8 (2ск 2ас 2укл 1блк), Ђокић 2 (2ск 4ас 3укл), Наумчев 2 (2ас), Бојовић 7 (3ск), Ђорђевић 13 (5ск), Мишељић 5 (2ск 2ас).