Važno Domaća takmičenja Najnovije Odbojka Odbojka

Zvezda ubedljiva u Pančevu, maksimalan učinak nakon tri kola

Odbojkašice Crvene zvezde ostvarile su i treću pobedu u Superligi. Zvezda je bila ubedljiva u Pančevu protiv domaćeg Dinama, 3:0 (25:13, 25:20, 25:16).

Razigrane crveno-bele nisu pružile ni promil nade domaćem timu da može da izvuče više od poraza iz današnjeg susreta. Milka Stjepić je odigrala možda i najbolju utakmicu u Zvezdinom dresu, bila odlična u bloku.

Zahvaljujući i poenima preko blokera i servis greškama domaće ekipe, crveno-bele prvi put imaju dva poena prednosti na 4:6, a potom 5:7 i 6:8. Sjajan poen iz zone odbrane Bojane Milenković, a potom i iz napada, naterao je Jerkovića na tajm-aut pri rezultatu 8:11. Rezultat na tehničkom tajm-autu je 10:12, a dva vezana poena Zvezde teraju domaće na još jedan tajm-aut. Na servis je došla Sara Vučićević, čijom serijom servisa crveno-bele dolaze do 11:18 i rešavaju pitanje pobednika u ovom setu. Musulin koristi tu priliku, pa šansu dobijaju Marković, Tasić i Milunović. Rezultat na kraju seta je 13:25.

Početkom drugog seta rasplamsala se borba i ekipe se non-stop smenjivale u minimalnom vođstvu (4:3, pa 5:6). Zvezda nije imala rešenje za napade domaće ekipe, pa na 9:9 Marković menja Saru Vučićević. Sjajnim blokom Čanak crveno-bele stiču prednost pred obaveznu pauzu (11:12), ali Dinamo uzvraća istom meru i ponovo vodi sa 13:12. Nezaustavljiva je Tijana Stojković, primač Dinama, i drži svoj tim u egalu, 16:16. Proradio je blok Dinama, ali imala je Zvezda odgovor i preko kapitena Lukić došla do +2 – 18:20. Ponestalo je snage domaćem timu koji je počeo da greši i olakšao Zvezdi posao do osvajanja drugog seta – 20:25, 0:2.

U trećem setu nema neizvesnosti. Nakon 0:2 Dinamo dolazi do 2:2 posle dve greške Kristine Đurić, ali izabranice Mirjane Musulin brzom serijom od pet vezanih poena, u kojima se ponovo istakla danas odlična Milka Stjepić, prave osnovu za miran kraj meča. Zvezda je u serijama postizala poene, Dinamo uspevao samo da na kratko prekine niz. Musulin je pri rezultatu 20:10 pružila priliku igračicama koje nisu imale puno minuta, a one su opravdale poverenje i rutinski privele meč na kraju za konačnih 25:16 i maksimalnih 3:0.

Stjepić i Milenković su sa 13 poena bile najefikasnije. Milka Stjepić je zabeležila 5 poena iz bloka. Kapiten Lukić je postigla 9 poena.

Crvena zvezda ima maksimalan učinak nakon tri odigrana kola, uz samo jedan izgubljen set. Nakon obaveza u Kupu Srbije sredinom nedelje u Nišu, u narednom kolu Superlige Zvezdine dame gostuju u Kleku.

DINAMO – CRVENA ZVEZDA 0:3 (13:25, 20:25, 16:25)

Pančevo, dvorana: „Strelište“. Gledalaca: 70. Sudije: Jovana Vuković i Vladimir Simonović. Trajanje meča: 68 minuta.

DINAMO: Simić, Đurđević (libero), Jovanović 2, Pavlović 9, Ćuk 1, Mihajlović, Sorak 4, Petković 2, Jejić, Stojković 6, Marković 14, Mitrović 1. Trener: Aleksandar Vladisavljev

CRVENA ZVEZDA: Čanak 7, Stijepić 13, Đurić 2, Marković 3, Milunović, Đorđević, Milenković 13, Tasić 3, Bukilić 1, Vučićević 5, Lukić 9, Stepanović (libero). Trener: Mirjana Musulin