ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Звезда убедљива у Панчеву, максималан учинак након три кола

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су и трећу победу у Суперлиги. Звезда је била убедљива у Панчеву против домаћег Динама, 3:0 (25:13, 25:20, 25:16).

Разигране црвено-беле нису пружиле ни промил наде домаћем тиму да може да извуче више од пораза из данашњег сусрета. Милка Стјепић је одиграла можда и најбољу утакмицу у Звездином дресу, била одлична у блоку.

Захваљујући и поенима преко блокера и сервис грешкама домаће екипе, црвено-беле први пут имају два поена предности на 4:6, а потом 5:7 и 6:8. Сјајан поен из зоне одбране Бојане Миленковић, а потом и из напада, натерао је Јерковића на тајм-аут при резултату 8:11. Резултат на техничком тајм-ауту је 10:12, а два везана поена Звезде терају домаће на још један тајм-аут. На сервис је дошла Сара Вучићевић, чијом серијом сервиса црвено-беле долазе до 11:18 и решавају питање победника у овом сету. Мусулин користи ту прилику, па шансу добијају Марковић, Тасић и Милуновић. Резултат на крају сета је 13:25.

Почетком другог сета распламсала се борба и екипе се нон-стоп смењивале у минималном вођству (4:3, па 5:6). Звезда није имала решење за нападе домаће екипе, па на 9:9 Марковић мења Сару Вучићевић. Сјајним блоком Чанак црвено-беле стичу предност пред обавезну паузу (11:12), али Динамо узвраћа истом меру и поново води са 13:12. Незаустављива је Тијана Стојковић, примач Динама, и држи свој тим у егалу, 16:16. Прорадио је блок Динама, али имала је Звезда одговор и преко капитена Лукић дошла до +2 – 18:20. Понестало је снаге домаћем тиму који је почео да греши и олакшао Звезди посао до освајања другог сета – 20:25, 0:2.

У трећем сету нема неизвесности. Након 0:2 Динамо долази до 2:2 после две грешке Кристине Ђурић, али изабранице Мирјане Мусулин брзом серијом од пет везаних поена, у којима се поново истакла данас одлична Милка Стјепић, праве основу за миран крај меча. Звезда је у серијама постизала поене, Динамо успевао само да на кратко прекине низ. Мусулин је при резултату 20:10 пружила прилику играчицама које нису имале пуно минута, а оне су оправдале поверење и рутински привеле меч на крају за коначних 25:16 и максималних 3:0.

Стјепић и Миленковић су са 13 поена биле најефикасније. Милка Стјепић је забележила 5 поена из блока. Капитен Лукић је постигла 9 поена.

Црвена звезда има максималан учинак након три одиграна кола, уз само један изгубљен сет. Након обавеза у Купу Србије средином недеље у Нишу, у наредном колу Суперлиге Звездине даме гостују у Клеку.

ДИНАМО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (13:25, 20:25, 16:25)

Панчево, дворана: „Стрелиште“. Гледалаца: 70. Судије: Јована Вуковић и Владимир Симоновић. Трајање меча: 68 минута.

ДИНАМО: Симић, Ђурђевић (либеро), Јовановић 2, Павловић 9, Ћук 1, Михајловић, Сорак 4, Петковић 2, Јејић, Стојковић 6, Марковић 14, Митровић 1. Тренер: Александар Владисављев

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чанак 7, Стијепић 13, Ђурић 2, Марковић 3, Милуновић, Ђорђевић, Миленковић 13, Тасић 3, Букилић 1, Вучићевић 5, Лукић 9, Степановић (либеро). Тренер: Мирјана Мусулин