ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкашице максималне у Клеку за пету победу заредом

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су и пету победу ове сезоне, четврту у домаћем шампионату, над екипом Клек МД – 0:3 (22:25, 22:25, 22:25). Црвено-беле су до тријумфа дошле после 82 минута игре, али су домаће више него добро парирале нашем тиму током већег дела утакмице.

Домаћа екипа боље је започела утакмице и повела са 2:0, а захваљујући грешкама нашег тима и са 5:2. Добрим нападима Бојане Миленковић Звезда је пришла на -1 (8:7), а одличним сервисима Чанак први пут стекла предност на 10:11. Уследио је тајм-аут домаће екипе, и убрзо и технички тајм-аут на ком црвено-беле имају +2, 10:12. Није много требало Клеку да поново изједначи (13:13), а после још једног поена на конто домаће екипе Мусулин тражи тајм-аут. То није дало резултата, па на 17:14 место техничара заузима Ђорђевић. Уследило је ново изједначење 17:17. Ушло се у неизвесну завршиницу у којој је пресудио квалитет нашег тима, који је успео да приведе сет крају – 0:1, 22:25.

Неизвесност се наставила и у другом сету – 2:2, 4:4, 6:6. Добрим нападима домаћа екипа прва стиче осетнију предност (9:6). Звезда нема одговор, па на 11:7 шансу поново добија Ђорђевић и то је поново уродило плодом. На обавезној паузи црвено-беле имају -2 (12:10), али врло брзо долазе до новог изједначења – 14:14. Одличним сервисом и блоком Клек још једном успева да стекне значајнију предност (18:14), а Тасић мења Лукић на месту примача. Грешио је наш тим и даље, вратиле се убрзо Лукић (22:18), и тада је Звезда заиграла боље. После тајм-аута домаће екипе на 22:20, уследила су два блока Вучићевић, потом два ас сервиса Чанак и за крај сета још један блок Вучићевић – 0:2, 22:25.

Боље у црвено-беле започеле трећи период и добрим нападима дошле до +3, 3:6. Сјајни сервиси Стијепић донеси су још већу предност (3:9), али су чак четири ас сервиса техничара Клека вратила домаћу екипу у игру – 10:10. Минималан заостатак имала је екипа Мирјане Мусулин на техничком тајм-ауту (12:11), али је нападима Бојане Милинковић дошла до +4 – 12:16. Уследио је тајм-ауту Клека, а на 15:18 шансу је понов добила Ђорђевић. Звезда је без већих проблема привела сет крају и славила максималним резултатом – 0:3, 22:25.

Сјајну партију одиграла је Бојана Миленковић и са 22 поена била убедљиво најбољи појединац на утакмици. Пратиле су је Стијепић са 13 и Чанак са девет поена. Сара Вучићевић забележила је чак седам поена из блока.

Црвено-беле после четири кола имају максималан учинак уз само један изгубљен сет, а у следећем колу дочекују актуелног шампиона Визуру.

КЛЕК МД ЗРЕЊАНИН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (22:25, 22:25, 22:25)

Клек – Дворана: СД Милош Грбић. Гледалаца: 280. Судије: Александра Баланџић и Ђорђе Стевановић. Трајање меча: 82 минута.

КЛЕК МД: М. Миљевић 2, Ђурић 1, Јелисавчић 3, Џамић 8, Богдановић 7, Т. Миљевић 1, Дапчевић (либеро), Дејановић (либеро), Перовић 7, Праштало 3, Спасојевић 5, Сарић 2. Тренер: Милорад Кијац.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чанак 9, Стијепић 14, Ђурић, Ђорђевић 3, Миленковић 22, Тасић, Вучићевић 8, Зеремски (либеро), Лукић 1, Степановић (либеро). Нису играле: Милуновић, Букилић. Тренер: Мирјана Мусулин.