ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице убедљиво до шесте победе у првенству Србије

Црвена звезда је савладала Спартак у дворани „Дудова шума“ 93-69 (20-13, 28-20, 26-13, 19-23) у оквиру 6.кола Прве женске кошаркашке лиге Србије и задржала максималан учинак.

Тренер Драган Вуковић није могао да рачуна на Марију Прљу и Јелену Ћирић, а прилику да буде у саставу је добила Катарина Дешић.

Средином прве четвртине Црвена звезда се серијом 10-0 одлепила и одржавала двоцифрену предност практично током целог тока остатка сусрета. Спартак је покушао да се приближи, али ни у једном тренутку није успевао да угрози предност црвено-белих која је само расла до максималних плус 35 (49-84) у 35.минуту меча, након тројке Ђурђине Ђокић. Звезда је почетком другог полувремена серијом 15-0 и одлучила питање победника у „Дудовој шуми“.

Домаћа екипа је успела да смањи разлику у последњих десет минута највише захваљујући серији 8-0 у финишу утакмице.

Најефикаснија је била Мина Ђорђевић са 21 поеном, и једним скоком далеком од новог дабл-дабл остварења. Александра Катанић је постигла 12 поена уз чак 10 освојених лопти, од 30 укупно Црвене звезде на мечу.

У наредном колу Црвена звезда дочекује Радивој Кораћ, који такође има максималан учинак уз утакмицу мање.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 4 (12ас 3укл), Стјепановић 11 (3ск 5ас), Богићевић 8 (3ас 4укл), А.Катанић 12 (4ск 5ас 10укл), Ђокић 8 (2ск), Дешић 2, Наумчев 9 (3ск), Бојовић 10 (3ск), М.Ђорђевић 21 (9ск 5укл), Јовановић 8 (4ск 3ас).