ВажноНајновијеОстало

Црвена звезда вицешампион Балканске Суперлиге

Тагбисти Црвене звезде поражени су у финалу Балканске Супер Лиге. Црвено-бели су изгубили од Партизана, на стадиону БАСК Арена пред око 200 гледалаца, са 32:26 (28:16).

На почетку утакмице ништа није наговештавало овакав распрет догађаја, јер су црвено-бели већ у 5. минуту дошли у вођство есејем Аустралијанца Џека О`Брајана. Само два минута касније узватио је Душан Милутиновић и након успешног претварања Џавида Јашарија резултат је био изједначен 6:6.

У 13. минуту црвено-бели поново долазе у вођство, а овај пут есеј је постигао Петар Милановић. Војислав Дедић није био прецизан, па је резултат 10:6 за Звезду. Партизан је поново поравнао резултат у 16. минуту, када је Владо Кушић постигао други есеј за црно-беле. Јашари је био непрецизан у шуту на гол, па је резултат поново нерешен 10:10. У 20. минуту Партизан је после есеја Михајла Илића по први пут дошао у вођство од 16:10. У 32. минуту након трећег есеја за Црвену звезду, који је постигао Милош Зоговић резултат је поново изједначен 16:16. Само два минута касније Партизан је поново прешао у вођство, а овај пут есеј за црно-беле постигао је Владимир Милутиновић. Пре краја последњег звиждука судије Радослава Новаковића, Бранко Чарапић је постигао још један, пети по реду есеј за Партизан и повећао предност црно-белих на 28:16.

У другом полувремену Црвена звезда је покушала да преокрене резултат, али у јеку иницијативе црвено-белих уследила је брза контра Партизана, коју је завршио Владо Кушић својим другим есејем. Партизан је тада повео са 32:16, што се на крају испоставило као недостижно за наше рагбисте. До краја утакмице Звезда се примакла на 32:26 есејима младог Аустралијанца Бродија Финија у 55. и 62. минуту, али више од тога црвено-бели нису могли.

Партизан – Црвена звезда 32:26 (28:16)

Београд. Стадион: БАСК Арена. Гледалаца: 200. Судија: Радослав Новаковић (Србија). Линијске судије: Владан Киканович и Ђорђе Дивиц (Србија). Жути картон: Јанковић Драган (Партизан).

Партизан есеји: 6 – Душан Милутиновић 7′ мин, Владо Кусић 16′ и 48′ мин, Михаило Илић 20′ мин, Владимир Милутиновић 34′ мин, Бранко Чарапић 39′ мин, голови: Џавид Јашари 4/6,

Црвена звезда есеји: 5 – Џек О`Брајан 5′ мин, Петар Милановић 13′ мин, Милош Зоговић 32′ мин, Броди Фини 55′ и 62′ мин. Голови: Војислав Дедић 2/4, Стефан Николић 1/1

Партизан: Павле ВОЈИНОВИЋ, Роналдо БИТИЋИ, Никола СРБЉАНИН, Владо КУСИЋ, Жарко КОВАЧЕВИЋ, Владимир МИЛУТИНОВИЋ, Џавид ЈАШАРИ, Петар КОВАЧ, Драган ЈАНКОВИЋ, Михајло ИЛИЋ, Денис БИБИЋ, Дарио АБИДИНОВИЋ, Јасмин БИБИЋ. Резерве: Душан МИЛУТИНОВИЋ, Денис БАЈРАМИ, Бранко ЧАРАПИЋ, Милан ДЕСПИНИЋ.

Црвена звезда: Милош ЗОГОВИЋ, Илија КРСТИЋ, Марк ПУЛЕН, Петар МИЛАНОВИЋ, Драган ВАСИЉЕВИЋ, Стефан НИКОЛИЋ, Војислав ДЕДИћ, Данило КАСАНОВИЋ, Владислав ДЕДИЋ, Слободан МИЛЕНКОВИЋ, Милош ЧАЛИЋ, Адам ПАВЛОВИЋ, Џек О`БРАЈАН, Резерве: Броди ФИНИ, Најл БРАНИФ, Ненад ЗУЈИЋ, Слободан МАНАК.