ВажноКошаркаНајновије

АБА (У19) – Јуниори победили Мега Бемакс 74:60

Јуниорска екипа Црвене звезде победом је отворила квалификациони турнир за „Фајнал Фор“ АБА лиге за играче до 19 година, који се од ове године премијерно игра у две групе. Црвено-бели бољи од Меге 74:60, Радаковић са 23 и Пауновић са 12 поена и 9 скокова најефикаснији.

У групи у којој се такмиче и црвено-бели, за две најбоље позиције боре се и екипе Морнара из Бара, Цибоне из Загреба , Мега Бемакса и МЗТ-а из Скопља.

Екипа Црвене звезде је у уводној утакмици која је отворила турнир у „Баскет Ситију“ савладала екипу Мега Бемакса 74:60 (18:16,15:17, 29:11 и 12:16).

Најефикаснији у екипи црвено-белих био је Радаковић са 23 поена, пратио га је Пауновић са 12.

Екипа Црвене звезде је већ током првог полувремена, средином друге деонице повела са 33:20, али је екипа Меге успела великом серијом од 13:0 да стигне до изједначења и резултата 33:33 којим се отишло на велики одмор.

Ипак, у наставку, предвођени Радаковићем и Пауновићем, млади кошаркаши Црвене звезде су од 24.минута и резултата 39:40 направили нову серију од 21:1 и у потпуности преузели контролу над утакмицом. Погађали су Радаковић, Симовић, Пауновић, закључно са Лакићевом тројом и Павловићевом двојком за великих 60:41

До краја меча, црвено-бели су у последњој деоници одржавали двоцифрену предност и мирно привели меч крају за важну победу на старту турнира.

КК Црвена звезда:

Машић, Симовић 8, Јовановић, Поповић,Манојловић, Лакић 5,Васић 8, Пауновић 12 + 9ск, Пауновић 23, Томашевић 7, Чојбашић 2, Живановић.

У суботу екипа Црвене звезде од 9 часова игра против Морнара из Бара, а у суботу у вечерњим часовима од 19.30 следи дуел са Цибоном из Загреба. У другом мечу првог дана, екипа МЗТ-а савладала је Морнар 86:82.

У другој групи у Загребу за пласман на „Фајнал Фор“ боре се екипе Цедевите, Партизана, Олимпије Петрол, Будућности и Игокее.