ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши оверили пласман у полуфинале Купа Србије

У реванш утакмици четвртфинала Купа Србије, одбојкаши Црвене звезде су на свом терену победили Спартак са 3:0 у сетовима (25:23, 25:19, 25:22), и на тај начин оверили пласман у полуфинале Купа Србије.

Црвена звезда је прва стигла до осетније предности у првом сету (10:7), а +3 је имала и на обавезној паузи у сету (12:9). После одмора, Звезда је повећала разлику (17:13), да би гости са два везана поена преполовили предност (17:15). Црвено-бели су се пред завршницу сета вратили на +4 (21:17). После две везане грешке наше екипе, Суботичани су поново припретили (22:20). Звезда је потом стигла до три сет лопте и искористила трећу – 1:0 (25:23).

Велика борба се водила на старту другог сета. Звезда везује три поена (7:4), а потом стиже и до +4 (10:6), да би Спартак после техничког тајм-аута стигао на минималан заостатак (12:11). Црвено-бели се убрзо враћају на +4 (17:13). Спартак је само на тренутак припретио, Звезда је практично са два узастопна блока Д. Павловића решила сет (23:17). На крају 25:19 и 2:0 у сетовима.

Резултатска клацкалица на почетку трећег сета, па серија Звезде од 5:0 при резултату 10:9 (15:9). Суботичани су успели да преполове предност (18:15). Уследила је игра поен за поен. Гости су највише успели да приђу на два поена заостатка, а црвено-бели су успели да реше у своју корист и овај сет, а тиме и меч – 3:0 (25:22).

Црвена звезда је на тај начин и други пут победила Спартак у Куп утакмици, док је између ова два меча поражена од истог ривала у шампионату Србије.