ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновијеРегионална лига

Шеста победа кошаркашица у Регионалној лиги

Кошаркашице Црвене звезде и други пут су биле успешније од екипе Истанбул Универзитета, 84-40 (23-10, 23-11, 26-9, 12-10).

Тренер Драган Вуковић је искористио прилику да освежи екипу и носиоце игре и пружи већу минутажу играчицама које нису пуно играле током досадашњег дела сезоне. Оне су поверење тренера и оправдале, па нова убедљива победа шампиона Србије није долазила у питање.

Осим на самом старту, првих пет минута игре, Туркиње нису успевале да парирају Црвеној звезди. Брзо су се црвено-беле серијом 10-0 одвојиле и контролисале утакмицу до краја. Звезда је на крају прве четвртине имала двоцифрену предност, а први период игре је завршен са две тројке Јелене Јовановић.

Звездине девојке су наставиле серију и у другој четвртини, отклониле неизвесност већ у првом полувремену, па су у финишу прилику добили Нина Тешић, Тамара Чубра и Марија Ристић.

Црвена звезда је током треће четвртине дошла од предности од четрдесет поена, коју је рутински одржала до краја сусрета за коначних 84-40.

Најефикаснија је била Мина Ђорђевић са 16 поена, 13 је постигла Невена Наумчев.

Звезда у наредном колу гостује екипи Берое, и победом би потврдила пласман у WABA Суперлигу.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 7 (8ск 2ас), Стјепановић 7 (5ск 5ас 4блк), Тешић 6, Богићевић 10 (5ск), Зукановић , А.Катанић 8 (4ск 7ас), Ђокић 3 (4ас 4укл), Наумчев 13 (7ск 3ас 3укл), Ристић 4 (4к), Чубра, Ђорђевић 16 (4ск) Јовановић 10 (2ас).