ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Звезда убедљива против Краљева

Кошаркашице Црвене звезде оствариле су још једну сигурну победу у Првој женској кошаркашкој лиги Србије. У 9. колу првенства Србије савладана је екипа Краљева резултатом 91-57 (33-9, 17-14, 18-13, 23-21).

Звезда је јако брзо успоставила свој ритам, и на самом почетку уследила је сада већ позната фуриозна серија поена уз брз проток лопте који је доносио велики број добрих позиција за шутере. Након 5-0, Краљевчанке су успеле да изједначе и то је било све.

Звезда је серијом 19-0 већ у првој четвртини преломила сусрет у своју корист, стигла до двоцифрене предности која је расла све до 32.минута и максималних +36 (72-36). На крају прве четвртине било је 33-9, а серију поена Звезда је наставила и у другој четвртини и можемо да кажемо да је првих 10 минута одлучило победника дуела у хали у Железнику.

Звездине девојке и поред високе предности нису дозволиле опуштање, тренер Вуковић је свим играчицама пружио прилику, осим Стјепановић и Бојовић, које нису улазиле у игру. Звезда је на одмор отишла са плус 27, 50-23.

Друго полувреме није имало резултатски значај, Звезда је са успехом контролисала дешавања на терену и стечену предност из прва два квартала, али резултат није испаштао, већ је само растао у корист шампиона Србије.

Црвена звезда је до максималне предности од 36 поена стигла ја старту последњих десет минута, (72-36). На крају, Александра Катанић поенима поставља коначан резултат 91-57.

Мина Ђорђевић је најефикаснија са 20 поена, Снежана Богићевић је постигла 18. Александра Катанић је била један кош далеко од новог дабл-дабл остварења, 9 поена 12 скокова.

У наредном колу, Звезда путује у Крагујевац у госте екипи Шумадије. А пре Крагујевца следи пут у Берое, на меч који може да потврди пласман у наредну фазу WABA лиге.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 9 (4ск 2ас), Стјепановић, Тешић 2, (3ас) Прља 3 (6ас 3укл), Богићевић 18 (3ск), Зукановић (3ск 2укл), А.Катанић 9 (12ск 6ас 3укл), Ђокић 12, Наумчев 2 (5ск 6ас), Бојовић, Ђорђевић 6 (4ск 5ас), Јовановић 11 (4ск).