ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда наставила низ, савладана Игокеа

Кошаркаши Црвене звезде у оквиру 10.кола АБА лиге су савладали Игокеу резултатом 85-80 (22-19, 26-19, 16-20, 21-22) у дворани „Александар Николић“.

Игокеа није у тако доброј форми као на почетку сезоне, највише због одласка Рајта, али је традиционално незгодан противник и борац за горњи део табеле. У досадашњих девет утакмица нанели су једини пораз Будућности, савладали су и Игокеу.

Након рутински одрађеног првог полувремена где је готово без грешке био Рочести, дошло је до пада у трећем периоду када је Игокеа дуго била надомак изједначења. У тим тренуцима се разиграо, сада нови резервни плеј, Давидовац и у финишу периоду уз помоћ Бјелице и Фелдина одржао предност коју домаћи до краја нису испуштали.

Веома непријатан тренутак, занемео је Пионир на тренутак, када је Матиас Лесор након закуцавања у контранападу пао испод обруча и остао непомично да лежи. Срећом, вратио у игру у наставку.

Најефикаснији је био Рочести са 20 поена, а пратили су га Дангубић са 12, Лесор са 11 и Фелдин са 10 поена. У екипи Игокее Рикић је постигао 23 поена.

Наредни меч црвено-бели кошаркаши играју у петак у истој дворани против турског Ефеса.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ИГОКЕА 85-80 (22-19, 26-19, 16-20, 21-22)

Београд, хала „Александар Николић“
Гледалаца: 3.574
Судије: Херцег, Драгојевић, Петек

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић 12 (3ск), Давидовац 8 (3ск 5ас 1укл 1блк), Лазић 3 (4ск), Антић 4 (2ск 1ас 2укл), Добрић (5ск 1ас), Фелдин 10 (3ас), Јанковић 8 (2ск), Рочести 20 (5ас), Лесор 11 (2ск 2ас 2укл 2блк), Јовановић 2, Бјелица 9 (2ск 1ас). Тренер: Душан Алимпијевић

ИГОКЕА: Поњавић, Ли 13, Гајић, Глоговац, Николић, Милошевић 10, Јевтовић 2, Радивојевић 10, Љубичић 12, Шибалић 10, Рикић 23. Тренер: Драган Бајић

ТОК МЕЧА

1/4 (22-19)

Звезда је утакмицу отворила са два промашаја за три поена, али домаћи нису успели да створе већу предност захваљујући поенима Лесора из рекета и Фелдина. Средином четвртине је Лесор незгодно пао након закуцавања, али је након краће интервенције у свлачионици враћен на клупу домаћих. Прву тројку из осмог покушаја је Звезда погодила тек два минута пре краја прве четвртине и то у реализацији Милка Бјелице. Са друге стране, гости су доста поена постигли из рекета, након пик ен рол игре. На крају, Звезда води после првог периода 22-19.

2/4 (26-19)

Фелдин је зарадио неспортску личну на самом старту, међутим налет Игокее убрзо је поенима зауставио Јанковић. Средином четвртине Звезда долази до двоцифрене предности највише захваљујући још једној одличној партији Рочестија. Прво полувреме је завршено тројком Радивојевића за коначних 48-38 у корист Црвене звезде. Најефикаснији је Рочести са 15 поена, прати га Фелдин са 10.

3/4 (16-20)

Звезда је лоше отворила трећу четвртину, а једина свела тачка је поново био Рочести који је погодио два шута из тешког дриблинга. Игокеа је искорисила Звездину неодлчност у нападу и дошла до -2 средином периода. Закуцавање Давидовца је унело мало живости у нападу Звезде, а Игокеа са неколико брзоплетих шутева није искористила прилику да дође до изједначења. На крају треће четвртине резултат је 64-58 за Црвену звезду.

4/4 (21-22)

Игоека је пропустила своју прилику за изједначење, можда и преокрет у трећој четвртини. У последњем периоду је константно расла предност домаћег тима, а Дејан Давидовац је поново био међу најбољима на терену. Након пет минута игре, Звезда је поново дошла до двоцифрене предности тројком капитена Лазића, а након тога Давидовац је испраћен на клупу аплаузима целе дворане. До краја утакмице није било већих узбуђења, а треба поменути и одличну партију Рикића. На крају, још једна победа Црвене звезде резултатом 85-80.