ВажноВатерполоЕвропска такмичењаНајновије

Пораз ватерполиста у реваншу четвртфинала Купа Европе у Италији

Звезда је поражена и у реваншу четвртфинала ЛЕН Купа Европе у ватерполу од Спорт Менаџмента 15:8 и тако завршила такмичење у Европи.

Нису успели црвено-бели да направе прави подвиг и надоместе минус од пет голова из првог меча у Београду. Спорт Менаџмент је славио и у другом мечу и потврдио пласман међу четири најбоље екипе.

На базену „Манара“ у Бусто Арсицију већ у првој четвртини је био познат победник двомеча и учесник полуфинала. СМ Верона је постигао три брза, везана гола за 3:0. Танасковић је погодио и искористио играча више, а Фиљоли другим голом поставио 4:1.

До краја друге четвртине црвено-бели су имали пет голова заостатка (9:4), иако су пришли на два гола заостатка, али су Италијани поново преко двоструког стрелца Фиљолија и Драшовића дошли до пет голова предности.

У наставку Спорт Менаџмент је дошао до 11:4, и седам голова предности одржавао до краја утакмице. Коначан резултат поставио је Вељко Танкосић из петерца.

Капитен Ђорђе Танасковић је са 4 гола био најефикаснији, два је постигао Огњен Стојановић. У редовима трећепласираног тима ватерполо Серије А Пјетро Фиљоли је постигао 4 гола, Баралди, Петковић и Фондели по 2 гола.

Црвену звезду наредног викенда у Бечеју очекује борба за први трофеј и дуел полуфинала Финалног тунира Купа Србије против „вечитог ривала“.

СПОРТ МЕНАЏМЕНТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 15:8 (4:1, 5:3, 4:3, 2:1)

Бусто Арсицио, базен: „Манара“. Гледалаца: 800. Судије: Галкин (Русија), Манеа (Румунија). Петерци: Спорт Менаџмент, Црвена звезда 1/1. Искључења: Спорт Менаџмент 3/6, Црвена звезда 2/8.

СПОРТ МЕНАЏМЕНТ: Лазовић, Ди Сома 1, Блери 1, Фиљоли 4, Фондели 2, Петковић 2, Драшовић 1, Гало, Мирарки 1, Луонго, Баралди 2, Панераи 1, Никосиа. Тренер: Марко Балдинети.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов, Танкосић 1, Радовић, Бурсаћ, Шуберић, Илић, Његован, Тохољ, Николов 1, Танасковић 4, Стојановић 2, Тодоровски. Тренер: Дејан Савић