ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице убедљиво до десете победе у Крагујевцу

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Шумадију у 10.колу Прве женске кошаркашке лиге Србије у Крагујевцу 82-47 (14-13, 32-13, 18-7, 18-14), и оствариле и десету победу.

Тренер Драган Вуковић је одлучио да одмори услед напорног такмичарског ритма најискусније играчице – Биљану Стјепановић, Марију Прљу и Јелену Јовановић. У тим се вратила Милица Бојовић, и била скок далеко од дабл-дабл учинка.

Екипа Шумадија је пружила јак отпор у првој четвртини, коју је Звезда решила у своју корист поенима Тамаре Чубре у последњем нападу. У другој четвртини шампион Србије је преломио меч у своју корист брзим серијама поена, које су на кратко прекидале Крагујевчанке. На одмор између два полувремена Звезда је отишла са двоцифреном предношћу, 45-27.

У трећој четвртини победник је већ био познат у хали покрај крагујевачког парка који носи име наше прослављене кошаркашице „Гордана Богојевић“. Чврста одбрана, брз проток лопте и ситуације које су завршавале поенима Звезди су донели плус 28, 64-35.

У последњих десет минута ништа се није променило, црвено-беле су контролисале дешавања на паркету, све играчице су наступиле и уписале су у стрелце, и рутински привеле утакмицу крају, 82-47.

Мина Ђорђевић 19 поена (8 скокова) и Милица Бојовић 12 поена (9 скокова) најефикасније. Ивана Катанић је уз 9 поена ухватила и 9 лопти.

Црвена звезда први круг такмичења у домаћем шампионата затвара утакмицом против Врбаса у Железнику.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 9 (9ск 3ас 5укл 2блк), Тешић 8 (5ск 2ас), Богићевић 6 (3ск 2ас 4укл), Зукановић 6 (8ск),  А.Катанић 4 (5ск 8ас), Ђокић 6 (2ас), Наумчев 7 (2ск 2ас 2укл), Бојовић 12 (9ск), Чубра 5 (2ск), Ђорђевић 19 (8ск 4ас 2укл 1блк).