ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда савладала Цибону у Загребу за крај првог дела АБА лиге

Кошаркаши Црвене звезде наставили су победничку серију и у Загребу, победом над Цибоном у последњој утакмици 11.кола, 87-93, и тиме завршили први део АБА лиге тријумфално.

Звезда је у дворани „Дражен Петровић“ већ у раној фази прве четвртине дошла до двоцифрене предности, коју је у наставку надоградила. Црвено-бели су појачавали агресивност у одбрани што је донело игру и поене у транзицији.

Фелдин је са две тројке наговестио Звездину победу и наставио у истом ритму у којем је и завршио меч са Ефесом. Рочести је отварао ситуације за Бјелицу и Добрића, а Фелдин новом тројком Звезду довео до +20 (28-48), максимална предност црвено-белих у Загребу у неколико наврата.

У финишу првог полувремена Цибона је успела зонском одбраном на кратко да успори ритам Звезде, мини серијом се приближила на минус 12, али након тајм-аута Алимпијевића, брзо су се ствари вратиле у Звездину корист.

На полувремену плус 15, предност коју је Звезда током већим делом другог полувремена одржавала. Контролисали су дешавања на терену, и након ухваћених лопти у нападу постизали поене из друге шансе. Пред последњих десет минута Звезда имала 63-79.

Без проблема је у последњој четвртини шампион Србије сачувао предност и остварио девету победу у АБА лиги. Иако је Цибона успела да се приближи на седам поена минуса, Звезда је успорила темпо у нападу, али Бранко Лазић тројком отклања све дилеме око победника, ако их било.

Одлична одбрана, уз контролу скока и течност у нападу су били добитна комбинација у Загребу.

Фелдин најефикаснији, 23 поена. Рочести је постигао 19, Бјелица 14 кошева.

Звезду чека веома напоран период. Прво у петак гостовање Валенсији (12.коло Евролига, 20:30), затим у недељу гостовање у Бару, а већ у уторак гостовање у Истанбулу, актуелном шампиону Европе, Фенербахчеу. Два дана након Истанбула, Панатинаикос стиже у Арену на последњи меч у 2017.години у Београду.

11.коло, АБА лига

ЦИБОНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА мтс 87-93 (18-35, 24-22, 21-22, 24-14)

Загреб, дворана „Дражен Петровић“
Гледалаца: 1.500
Судије: Пукл, Мајкић, Савовић

ЦИБОНА: Билиновац 7, Уљаревић 11, Ратковица, Жорић 20, Ћорић, Мелвин III 7, Жилберт, Новачић 17, Бошњак 6, Розић 8, Госпић 2, Томас 9. Тренер: Анте Назор

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић 3 (5ск), Давидовац 4 (2ас), Лазић 3 (3ск), Антић 6 (6ск), Добрић 7, Фелдин 23 (3ас), Јанковић 3, Рочести 19 (6ас), Лесор 11 (2ск 2ас), Јовановић, Бјелица 14 (7ск 4ас). Тренер: Душан Алимпијевић

ТОК МЕЧА

1/4 (18-35)

Жорић и Лесор отварају меч поенима, а затим Фелдин са две везане тројке одлепљује Звезду на самом старту, (3-8). У раној фази утакмице црвено-бели су дошли до двоцифрене предности, одличан проценат шута за три поена, 6/9. Жорић је једини био расположен у редовима Цибоне.

Рочести је отварао ситуације за саиграче који су погађали за 18-35 на крају прве деонице у дворани „Дражен Петровић“.

Рочести 8, Бјелица 7

2/4 (24-22)

И у другој четвртини Звезда мирна, чврстом одбраном долази до транзиције и лаких поена којима одржава предност у Загребу. Фелдин је наставио у истом ритму као против Ефеса у Пиониру. Звезда на истеку 16.минута има +20, 28-48.

Цибона је одговорила зонском одбраном, успорила ритам и искористила пад концентрације у игри Црвене звезде мини серијом, чиме је Душан Алимпијевић принуђен на тајм-аут. Фелдин је тројком спречио Цибону да се прикључи у финишу првог полувремена.

На одмор између два полувремена Звезда иде са плус 15, 42-57.

Фелдин 13, Лесор и Рочести 11

3/4 (21-22)

И у наставку Звезда у свом ритму, контролише дешавања на паркету. Фелдин је наставио где је стао против Ефеса, Цибона је поново покушала зонским пресингом, али нису успели да озбиљно угрозе предност шампиона Србије.

Контрола скока, 8 у нападу, Звезди је донела сигурност и поене из друге шансе. Пред улазак у последњих 10 минута, 79-63 води Звезда.

Фелдин 22, Рочести 15

4/4 (24-14)

Давидовац је добио техничку грешку на крају треће четвртине, Томас је погодио са пенала. Звезда је тотално успорила игру у нападу, али је била довољно озбиљна да раније обезбеди победу.

Цибона је успела на крају да приђе на шест поена минуса и избори пристојан пораз, 87-93.