Featured Важно Дерби Домаћи шампионат Најновије Фудбал

156. „Вечити дерби“: Реми у дербију за крај 2017.године – 1:1!

156. "Вечити дерби"

Без победника у 156. „Вечитом дербију – 1:1. Сума и Боаћи стрелци у највећој утакмици за крај 2017.години.

Тренер Владан Милојевић је извео екипу која је одиграла највећи део јесени. Пешић и Боаћи су били најистуренији, иза њих Срнић и Канга.

Мичел Доналд је забележио 100. наступ у дресу Црвене звезде, и тако постао тек други странац после Кадуа који је то успео.

Скромно прво полувреме, Мирослав Ђукић и његова екипа су изашли са сличном идејом као и у 155. „Вечитог дербија“. Црно-бели су ситним прекршајима опструисали игру Звезде, и већ у првом полувремену зарадили три жута картона.

Црвено-бели су имали иницијативу, на старту је Срнић два пута убацио лопту у пет метара, али каснио је Боаћи.

Ожеговић је запретио у два наврата, Борјан је у 45.минуту интервенисао, када смо видели и једини корнерна утакмици.

Најбољу прилику пропустио је Пешић у 29.минуту. Колосална прилика за најбољег стрелца Суперлиге. Канга је дриблингом преварио чувара, идеално центрирао, Пешићу је остало да се поклони са два метра, али је погодио голмана домаћих у ногу.

У 33.минуту, Пешић је пробио по левој страни, али није успео да упосли саиграче, голман црно-белих је реаговао.

Нисмо имали пуно ситуација у првом периоду меча, у наставку је било мало узбудљивије.

По једна велика прилика на обе стране. Црно-бели су повели са беле тачке у 62.минуту. Савић је фаулирао Ожеговића, а Сума је био прецизан, иако је Борјан имао лопту на руци. Лоша реакција Звездин

Одмах је Звезда одговорила, Александар Пешић поново имао невероватну прилику за гол. Пешић је са пет метара неометан скренуо лопту након центаршута Јовичића, и омогућио његовом презимењаку на голу домаћих да се истакне.

Након Пешићеве прилике Канга и Крстичић су покупали, али без успеха.

Период игре без прилике и дешавања прекинуо је Ожеговић у 78.минуту, на пас Тавамбе је умакао Савићу, али је шутирао јако поред гола. Ле Талек и Савић су поново испали из игре.

До изједначења Звезда долази у 84.минуту. Након гужве у казненом простору ривала, лопта долази до Доналда који је смирено одложио до Боаћија, а најбољи странац стрелац у Звездиној историји интелигентно погодио супротан угао гола црно-белих.

Није било прилика након изједначујућег гола, па је спуштена завеса на још један дерби, јесењу сезону и 2017.годину.

15. голом у Суперлиги, 23. у сезони, Боаћи се највероватније опростио од Црвене звезде. Али, шта ће нам донети зима је пред нама.

156. „Вечити дерби“, 22.коло

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1 (0:0)

Београд, стадион: „ЈНА“
Гледалаца: 14.874
Судије: Милорад Мажић
Жути картони: Тавамба, Вулићевић, Остојић (Партизан) – Савић, Стојковић, Доналд (Црвена звезда)
Стрелци: 1:0 Сума (пенал) 62.минут, 1:1 Боаћи 84.минут

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Милетић, Остојић, Антонов, Евертон, Јевтовић (20.Радин), Сума (72.Илић), Пантић, Ожеговић (91.Ожеговић), Тавамба. Тренер: Мирослав Ђукић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић, Доналд, Крстичић, Канга (92.Милијаш), Срнић (63.Јовичић), Пешић, Боаћи (89.Гобељић). Тренер: Владан Милојевић

ТОК МЕЧА

Прво полувреме

Почиње 156. „вечити дерби“! НАПРЕД, ЗВЕЗДО!

2.минут – Звездина иницијатива од самог старта дербија! Срнић је у два наврата покушао да пронађе Боаћија, у пет метара!

15.минут – Већ два жута картона за домаћи тим, судија Милорад Мажић не дозвољава оштру игру. Играчи „вечитог ривала“ желе да успоре темпо игре.

Ожеговић је покушао, није захватио лопту како је желео, није успео да угрози Борјана.

17.минут – Канга! Први конкретнији покушај црвено-бели, Канга шутира на асистенцији Пешића, али непрецизно. Преко гола.

Половина првог дела игре, за сада, домаћи тим успева да ситним прекршајима опструише игру. Нема великих прилика.

29.минут – Пешииииииић! Велика прилика за Звезду! Канга је након дриблинга перфектно центрирао, Пешић је са два метра погодио у ногу голмана црно-белих! Каква прилика за вођство на „ЈНА“!

33.минут – Пешић поново прети! Пробио је по левој страни, желео да упосли Боаћија, али погодио голмана домаћих.

Играће се још минут надокнаде времена на „ЈНА“.

45.минут – Ожеговић је у прилици, његов ударац брани Борјан. Након првог корнера на утакмици нема опасности.

Крај првог полувремена, без голова на „ЈНА“.

Друго полувреме

Почиње друго полувреме 156. „Вечитог дербија“ на „ЈНА“. Нема измена у Звездиној екипи.

Старт другог полувремена протиче у благој иницијативи домаћих. Три везана корнера, али без опасности по гол Борјана.

56.минут – Канга је покушао, слаб ударац, али пролази тик поред стативе. Уме то Канга много боље, јаче и лепше, надамо се да ће показати.

Пенал за Партизан! Савић прави прекршај над Ожеговићем!

62.минут – Гол! 1:0, Сума! Имао је Борјан лопту на руци…

Прва измена Владана Милојевића, Јовичић је заменио Срнића.

65.минут – Пешииииић! Ово је морало да заврши у мрежи! Пешић је са свега метара имао прилику да савлада голмана црно-белих, али му је пружио прилику да истакне! Каква прилика…

67.минут – Канга, па Крстичић након одбитка, слабо!

68.минут – Пантић шутира, брани Борјан!

Распламсала се борба након вођства домаћих.

78.минут – Велика прилика за Ожеговића, јако је шутирао, али поред гола.

84.минут – ГООООООООЛ! 1:1, Ричмонд БОАЋИ! Интелигентан потез Боаћија! Дуг напад Звезде, Доналд је додао Боаћију, који је јако интелигентно погодио небрањени део мреже црно-белих!

Друга измена Владана Милојевића, Боаћија је заменио Гобељић.

Три минута надокнаде у 156. „вечитом дербију“.