ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Нови пораз одбојкаша након пет сетова

Одбојкаши поражени од Ниша

Одбојкаши Црвене звезде доживели су и седми пораз у Суперлиги, поново након пет сетова.

У десетом колу Суперлиге Србије, на нашу жалост, поновила се прича из неколико утакмица из ове сезоне – Звезда води, држи све у својим рукама, али када треба да зада завршни ударац – просто стане: Црвена звезда – Ниш 2:3 (25:21, 22:25, 25:19, 21:25, 12:15).

Са по два везана поена поена на обе стране је започела утакмица, да би Звезда потом одличним сервисима Гмитровића прва стигла до осетније предности у сету (9:6). Гости су узвратили са три узастопна поена, али су ипак црвено-бели имали предност на обавезној паузи у сету (12:10). Звезда је освојила и први поен после паузе, али су Нишлије поново брзо анулирале три поена предности (15:15). Уследила је игра поен за поен све до грешке гостију (21:19), а потом Звезда стиже до три сет лопте. Прва је реализована, па је Звезда повела у сетовима – 1:0 (25:21).

За разлику од првог сета, у другом је Ниш први стигао до три поена предности (4:7). Црвено-бели су мини-серијама стигли до изједначења (9:9). Ниш је имао минималну предност на техничком тајм-ауту, потом и +2, да би Звезда серијом од 3:0 прешла у вођство (15:14). Ас поеном Павловића, серија је продужена после тајм-аута гостију, али се Ниш ипак убрзо вратио у вођство (17:19). Реаговао је и Кобиљски тајм-аутом, али су гости са +3 ушли у завршницу сета (18:21). Велику шансу за изједначење је пропустио наш тим, па је Кобиљски још једном затражио предах (20:22). Без ефекта и овог пута – Ниш је успео да изједначи резултат у сетовима – 1:1 (22:25).

Велика борба се водила почетком трећег сета, након почетног вођства гостију, Звезда је серијом од 3:0 преокренула резултат у своју корист (8:6), а на техничком тајм-ауту је наша екипа имала три поена предности (12:9). Имала је Звезда и +4 (14:10), али су Нишлије серијом од 4:0 (одлични сервиси Хоснија) поравнали резултат. Потом је и Гмитровић забележио ас поен (16:14), да би блок Павловића поново донео Звезди осетнију разлику (19:16). Ас поеном Нејића, наша екипа стиже до максималне разлике у сету (23:18), која је последњим поеном у сету додатно увећана – 2:1 (25:19).

Гости су дошли до два поена предности на старту четвртог сета, након чега је уследила игра поен за поен. Ниш је потом успео да дуплира вођство (7:11), док је на техничком тајм-ауту имао три поена предности (9:12). После паузе, поново је било +4 у корист нишке екипе (12:16). Први тајм-аут Кобиљског није уродио плодом (13:18), а ни други није успео да размрда екипу (14:20). Звезда је припретила са три узастопна поена (20:23), али није могла ништа више од тога – 2:2 (21:25).

Звезда је преслабо ушла у одлучујући сет (1:5), али потом успела да се консолидује (7:7). Предност приликом промене страна су ипак имали гости (7:8), који су потом поново успели да увећају своју предност (8:10). Распламсала се борба, али наша екипа поново није успевала да ухвати ритам у кључним моментима (10:13). Ниш је стигао до две меч лопте, и прву искористио – 2:3 (12:15).

Још један пораз Звезде у утакмици у којој је имала значајну предност. Овим, четвртим узастпоним поразом, Звезда доводи себе у незавидну ситуацију.