ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Звезда савладала Југовић

Црвена звезда је савладала Југовић у „Шумицама“ – 33:28 (16:15), у оквиру 12.кола рукометне Суперлиге Србије.

Црвено-бели су имали континуирану предност током целог тока утакмице, иако је Југовић у већем делу био на гол заостатка, нису гости били у прилици да угрозе вођство Звезде.

Од почетка је на голу Црвене звезде стајао Андреј Чоловић, а црвено-бели су полако градили резултат и долазили до предности. Пред крај првог полувремена Звезда је имала 15:12, Југовић стигао до изједначења, а Зејак погодио за предност на полувремену, 16:15.

У наставку, Звезда је одржавала предност без већих проблема, чврста одбрана је омогућавала брзу транзицију и голове из контранапада. Црвена звезда је сусрет преломила средином другог полувремена са две брзе серије и мирно привела утакмицу крају. У финишу атрактивни голови Мошића, Матичића и Александра Бабића, седмерац је одбранио Чоловића, са две интервенције се истакао и Пејчиновић.

Виктор Матичић најефикаснији са 12 голова, Дејан Бабић је постигао 6. У редовима Југовића са 7 голова истакао се бивши играч Црвене звезде, Предраг Родић.

У последњој утакмици у 2017.години Црвена звезда гостује Металопластици у Шапцу.

Црвена звезда – Југовић 33:29 (16:15)

Београд, дворана: „Шумице“. Гледалаца: 100. Судије: Милосављевић (Бешка) и Тривковић (Бешка). Седмерци: Црвена звезда 3 (3), Југовић 2 (1). Искључења: Црвена звезда 4, Југовић 4 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић (6 одбрана, 1 седмерац), Радосављевић, Мошић 4, А. Бабић 2, Љубојевић 1, Пешић 2, Љубеновић, Бугариновић, Милосављевић 2, Пејчиновић, Матичић 12 (3), Мандић 3, Д.Бабић 6, Кљајић, Зејак 1, Ђурковић. Тренер: Ненад Перуничић

ЈУГОВИЋ: Миловановић, Врговић 3, Кочић, Момчиловић, Младеновић, Родић 7, Карановић 2, Боснић 1, Андрић, Ћеран, Жикић, Ранисављевић 5, Каран 5, Петровић 2. Тренер: Предраг Топић