ВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Армани – Црвена звезда 88-91! Љубав и мода, новогодишњи поклон кошаркаша!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Армани у Милану 91-88, у последњој утакмици у години и првом делу Евролиге!

Црвена звезда је одлично отворила утакмицу у „Медиоланум“ арени и врло брзо дошла до двоцифрене предности, коју је одржавала до краја током већег дела полувремена.

Нашли су прави шутерски ритам изабраници Душана Алимпијевића, 4/4 за три поена у првој четвртини, у другој су наставили Бјелица и Давидовац. Армани је пропуштао да погоди из отворених позиција, али је надокнађивао скоком у нападу.

Звезда сигурна, агресивном одбраном је терала играче Арманија на шутеве из тешких позиција.

Али, пад у игри Црвене звезде у финишу првог полувремена, Армани је казнио серијом 11-0 и у потпуности се вратио у меч. Лоше одлуке Звездиних кошаркаша, који су ушли у нервозу.

На крају првог полувремена, Звезда је имала предност 45-40.

Слично полувреме као у Валенсији, Црвена звезда је одиграла 15 минута заиста на високом нивоу, али је у последњих пет минута дозволила противнику да се врати у игру.

Црвена звезда је и у трећој четвртини, као и током меча, имала предност, контролисала ситуацију, али се поново десио пад у финишу четвртине, што је казнио Армани и стигао до минуса од једног коша пре улазак у последњих 10 минута, (60-61).

Армани је покушао да искористи указану шансу и преокрене ситуацију у своју корист, али су јако битне поене постигли Дангубић и Бјелица и одржали Звездину предност.

Све до последњег минута Армани је јурио предност Звезде, Звезда успевала да се одбрани, али Мицов казнио Звездино лоше враћање у одбрану тројком за 83-83! Фелдин је преузео одговорност, погодио битан шут, а Дангубић у одбрани одузео лопту, Бјелица је фаулиран у контранападу, сигуран са пенала.

То није био крај узбуђењима, Мицов је погодио за три поена, али нису изабрали праве играче за фаул играчи Арманија. Фелдин хладнокрван, Звезда сигурна у пенал завршници за шесту победу у Евролиги!

Џејмс Фелдин најефикаснији са 19 поена, Милко Бјелица је постигао 18.

Звезда нема пуно одмора. Већ 2.јануара у Пионир стиже Олимпија, а 5.јануара Жалгирис.

15. коло, Евролига

ОЛИМПИЈА АРМАНИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 88-91 (15-29, 25-16, 20-16, 28-30)

Милано, хала „Медиоланум“.
Гледалаца: 8.670
Судије: Перуга (Шпанија), Пастушјак (Пољска), Фуфис (Грчка)

АРМАНИ: Гаудлок 3, Мицов 16, Пасколо 2, Калниетис 5, Тарчевски 4, Ћинћарини 11, М’Баје 14, Тиодор 10, Џеферсон 1, Бертанс 14, Џерелс, Гудаитис 8. Тренер: Симоне Пјаниђани

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС: Радичевић, Дангубић 7 (4ск 2укл), Давидовац 7 (2ск), Лазић 5 (4ск), Антић 5 (4ск 5ас), Фелдин 19 (4ск 3ас), Јанковић 2, Рочести 12 (2ск 4ас), Лесор 14 (4ск), Енис 2, Јовановић, Бјелица 18 (7ск 3ас). Тренер: Душан Алимпијевић

ТОК МЕЧА

1/4 (15-29)

Одличан старт црвено-белих у Милану, серија 14-3 која је приморала Симонеа Пјаниђанија на тајм-аут. Фелдин и Антић су постигли тројке, Лесор сигуран под кошем Арманија.

Гаудлок је на кратко прекинуо Звездину серију, али црвено-бели су ушли у прави шутерски ритам, нове две тројке – Рочести, па Бјелица! 4/4 за три поена, већ након шест минута игре Звезда има двоцифрену предност, 6-20.

Одржали су црвено-бели двоцифрену предност до краја прве четвртине, 15-29!

Фелдин 9, Бјелица 8

2/4 (25-16)

На серију Арманија 5-0, Звезда одговара серијом 8-0! Давидовац је забележио пет поена, тројка са 8 метара додатно подиже самопоуздање Звездиној екипи.

Проблем представља фаулови Пера Антића, већ три личне грешке у раној фази меча. Пад у игри Црвене звезде у финишу првог полувремена, Армани је казнио серијом 11-0 и у потпуности се вратио у меч. Лоше одлуке Звездиних кошаркаша, који су ушли у нервозу.

На крају првог полувремена Звезда води 45-40.

Фелдин 9, Лесор и Рочести 8

3/4 (20-16)

Лесор и Фелдин воде Звезду до +9 (40-49), вратили су резултатску лагодност црвено-бели на старту. Добро су бранили пик црвено-бели и током целог тока треће деонице контролисали резултат.

Поново је крај четвртине био део када је Звезда имала пад у игри. Мицов је тројком довео Армани на минус од три поена (56-59), а пред улазак у последњих десет минута имали су само кош минуса, 60-61!

Лесор 12, Фелдин 11

4/4

Бјелица и Лазић постижу јако битне тројке за Звезду на старту последње четвртине! Наставља се тројкашки обрачун, тројка Дангубића, узвраћа М’Баје! Али, Милко Бјелицаааа! Кренуо је лицем ка кошу, погодио уз пети фаул М’Бајеа!

Не предаје се Армани, Бертанс из тешке позиције, преко руке за три поена, сигуран! Бјелица сигуран са пенала, 4 минута до краја, Звезда на плус 7, (70-77)!

Армани не попушта, Фелдин сигуран са пенала. Улазимо у последњи минут меча у „Медиоланум“ арени. Мицов је казнио Звездино лоше враћање у транзицији, тројка за изједначење 83-83!

Фелдииииин! Преузео је одговорност, некако улази лопта! Дангубић одличан у одбрани, Бјелица у контранападу, али не погађа! Сигуран са пенала Бјелица, затим и Фелдин и Рочести, Звезда слави у Милану!