Пораз на старту WABA Суперлиге

У првој утакмици у 2018.години, на старту WABA Суперлиге, кошаркашице Црвене звезде поражене су од бугарске Монтане у неизвесној завршници, 71-73 (26-16, 15-14, 10-21, 20-22).

Нису успеле Звездине девојке да годину започну тријумфом на старту Суперлиге регионалног такмичења, иако сам почетак меча није наговештавао супротан епилог.

Разигране црвено-беле у првој четвртини брзо су преузеле контролу дешавања на паркету и након првих десет минута имале двоцифрену предност. Мина Ђорђевић је са 11 поена и 5 ухваћених лопти у првом периоду предводила шампиона Србије.

И у другој четвртини Звезда сигурна, чврста у одбрани, без проблема је одржавала континуирану предност за 40-29 на полувремену.

У трећем периоду екипа Монтане је успела да се тотално врати у меч и да изједначи. Звезда је имала двоцифрену предност до средине трећег квартала, када је Монтана са две брзе серије изједначила резултат на 51-51.

Прочитајте још  У ишчекивању жреба Челенџ купа

И у последњих десет минута играло се у серијама. Звезда је са шест везаних кошева дошла до шест поена предности, противник из Бугарске је одговорио са десет поена, (62-66). У последњи минут црвено-беле су ушле са 70-68 након поена Богићевић са пенала, али је Цветомира Шаренкапова тројком донела вођство Монтани. У пенал завршници Монтана је била успешнија, а у последњем нападу Богићевић није успела да погоди за три поена, а након офанзивног скока ни Александра Катанић за продужетке, па је победа припала Монтани.

Прочитајте још  Одложен меч са Чукаричким!

Мина Ђорђевић је најефикаснија са 26 поена, 15 кошева је убацила Биљана Стјепановић.

Црвена звезда у наредном колу Суперлиге гостује у Загребу, екипи Медвешчака. За викенд, у наставку домаћег шампионата црвено-беле путују у Беочин.

Незаборавна 2017.година је иза ККЖ Црвена звезда, и верујемо да ће се наше девојке већ од наредног меча вратити на свој пут, победничких навика, и 2018.годину учинити још незаборавнијом. Пуном шампионских успомена.

ККЖ Црвена звезда: Стјепановић 15 (4ск 3ас 1блк), Тешић, Прља 9 (4 ск 3ас 3укл), Богићевић 4 (5ск 4ас), Зукановић, А.Катанић 10 (6ск 6ас 2укл), Ђокић, Наумчев 1 (2ас), Бојовић, Чубра, Ђорђевић 26 (7ск 4укл), Јовановић 6 (3ск 1укл).