ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице наставиле серију и против Шапчанки

Кошаркашице Црвене звезде наставиле су победнички низ у Првој женској кошаркашкој лиги Србије и у 14.колу победом над Шапцем 72-52 (14-17, 17-16, 24-10, 17-9).

Тренер Драган Вуковић осим Иване Катанић није могао да рачуна на Марију Прљу, прилику да буду у тиму добиле су Катарина Дешић и Марија Ристић.

Шабац је пружио јак отпор шампиону Србије и био конкурентан у првом полувремену. Успеле су гошче чврстом одбраном да сведу црвено-беле на само 14 поена у првих десет минута. Велика борба се наставила у другој четвртини, две серије на обе стране су обележиле овај период игре. Шабац је серијом 6-0 успео да се одвоји на 18-27, Црвена звезда није успела да постигне поене пуних четири минута. Успела је то да надокнади у финишу, серијом 7-0, а предност Шапчанкама пред полувреме је донела Спасојевић у последњем нападу, 31-33.

У трећем кварталу црвено-беле су сломиле отпор Шапца и преломиле утакмицу у своју корист. Црвено-беле су тотално зауставиле МВП домаћег шампионата Бојану Стевановић, чиме су неутралисале гошће, дозволиле само 10 поена у трећој четвртини, и серијом 12-0 у последњих десет минута ушли са вођством 55-43.

Није било неизвесности у четвртој деоници, Црвена звезда је контролисала ситуацију и рутински завршила утакмицу победом 72-52.

Мина Ђорђевић најефикаснија са 17 поена (9 скокова), 15 поена је постигла Александра Катанић (9 асистенција), а нови дабл-дабл учинак забележила је Снежана Богићевић – 13 поена, 10 скокова.

У наредном колу Црвена звезда дочекује Вршац.

ККЖ Црвена звезда: Стјепановић 5 (14ск 3ас 1блк), Тешић, Богићевић 13 (10ск 4ас), Зукановић, А.Катанић 15 (3ск 9ас 3укл), Ђокић 1, Дешић 4 (2ск 2укл 1блк), Наумчев 7 (3ск 2ас), Бојовић 4 (2ск), Ристић, Ђорђевић 17 (9ск 2ас 5укл 1блк), Јовановић 6 (4ск 2ас 1блк).