ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице убедљиве против Спартака

Кошаркашице славиле против Спартака

Кошаркашице Црвене звезде оствариле су још једну сигурну победу у Женској кошаркашкој лиги Србије. У 17. колу савладан је Спартак из Суботице резултатом 99-66 (18-16, 24-21, 28-13, 26-16).

Суботичанке су пружиле јак отпор у првом полувремену, захваљујући интернационалки из САД на центарској позицији, Арлесији Морс. Прво полувреме је завршено резултатом 42-37 у корист освајача дупле круне.

Црвено-беле су у трећем периоду преломиле меч у своју корист, а до краја меча само повисиле разлику до коначних +30, 96-66. Марија Прља је предводила Звезду до 17. тријумфа у првенству Србије – 16 поена, по 6 асистенција и украдених лопти. Александра Катанић је постигла 14 поена, Ивана Катанић 13, а још једну запажену партију пружила је Биљана Стјепановић – 11 поена уз 7 скокова и 6 асистенција.

Тренер Драган Вуковић је равноправно поделио минутажу, све девојке су добиле прилику. У наредном колу Звезда гостује екипи Радивој Кораћ.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 13 (2укл), Стјепановић 11 (7ск 6ас 1укл), Тешић, Прља 16 (4ск 6ас 6укл) – индекс 27, Богићевић 8 (2укл), Зукановић 2 (6ск), А.Катанић 14 (5ск 3ас 6укл), Ђокић 3, Наумчев 10 (2ас), Бојовић 2, Ђорђевић 8 (9ск 2ас), Јовановић 9 (2ск 5ас).