FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Бранко Лазић ушао у историју клуба, Звезда декласирала Задар

Бранко Лазић златним словима се уписао у историју Црвене звезде, а црвено-бели забележили још један битан тријумф у АБА лиги. Капитен нашег клуба забележио је 430. наступ у црвено-белом дресу, чиме је постао неприкосновен по броју наступа у 73 године дугој историји клуба. Звезда је лако савладала Задар и направила још један корак ка завршетку регуларног дела такмичења на првој позицији.

Неизвесно је било само у првој четвртини, све до последњег звука сирене, када је Дангубић погодио тројку за 22:19, да би у прва два минута другог периода наш тим стекао и прву двоцифрену предност. У наставку је Задар само неколико пута успео да се врати на једноцифрен заостатак, али је Звезда била та која се питала и из минута у минут увећавала предност. Она је у трећој четвртини расла до 25 поена, а у последњој и до +31.

Чак пет Звездиних кошаркаша забележило је закуцавања (Омић, Лесор, Јанковић, Бјелица, Енис), седморица су погодила макар једну тројку (Фелдин, Енис, Давидовац, Бјелица, Дангубић, Добрић, Јанковић), а изузетан је био допринос високих играча, па је неприметно прошло веома слабо шутерско вече Тејлора Рочестија.

Алимпијевић је на терен слао све играче и сви су постигли макар по 1 поене, а само тројица су одиграла више од 20 минута, али нико више од 21.

Звезду након ове утакмице чекају искушења у Купу, а затим и последња два дуела у АБА лиги, у којима би победе значиле и прву позицију и предност домаћег терена у плеј-офу.

20. коло АБА лиге

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – ЗАДАР 97:67 (22:19, 25:17, 28:14, 22:17)

Хала: Александар Николић
Гледалаца: 2 437
Судије: Петек, Митровски, Недић

ЗВЕЗДА: Дангубић 5, Давидовац 10п, 3ск, 3ас, 3 укл, Лазић 1, Добрић 8, Фелдин 14п (4/4 за три), 4ск, 4ас, Јанковић 11п, 3ск, Рочести 2, Омић 14п, 5ск, 2ас, Лесор 13п, 8ск, Енис 8п, 3ск, 7ас, Јовановић 2, Бјелица 9

ЗАДАР: Ноулс 10, Башић 6, Владовић 8, Иванов 4, Јеленковић, Крајина 16п, 6ск, 6ас, Вуковић 6, Брзоја 8, Ерслан, Божић 9

ТОК УТАКМИЦЕ

4/4 (22:16)

Наш тим није постигао поене готово три минута, све до још једног закуцавања Матијаса Лесора. Ипак, након тога је уследио прави рафал Звездиних кошаркаша, који су тројкама Добрића, Ениса и Давидовца стекли и максималних +31. До краја је једина дилема била да ли ће Звезда убацити 100 поена Хрватима, али је Добрић промашио тројку, па је наш тим остао на 97 постигнутих кошева.

3/4 (28:14)

Као што је на старту другог периода Звезда од +3 за два минута стигла до највеће предности од +10, на почетку трећег је тројкама Фелдина наш тим стекао најубедљивију предност од старта утакмице (57:40), па је клупа Задрана затражила тајм-аут. Није ни то помогло много гостима, Фелдину се придружио Омић са неколико сјајних нападачких опција, па је наш тим стекао и +22 (70:48) у финишу трећег периода и најавио да би могао и до троцифреног броја поена вечерас. Након 30 минута: 75:50.

2/4 (25:17)

Само два минута било је потребно домаћем тиму да дође и до прве двоцифрене предности. У 12. минуту меча Звезда је повела са 31:21. Наредних пет минута наш тим је одржавао предност која се кретала између 9 и 12 поена, да би из две украдене лопте у контрама закуцавањима Ениса и Бјелице стигла и до максималних +15 (42:27). Гости су успели да смање заостатак до полувремена, па је након 20 минута на семафору 47:36.

Алимпијевић је на терен послао 11 играча и сви су се уписали у листу стрелаца. Само Јовановић није улазио у игру. Лесор је забележио 11 поена, уз 6 скокова, док је на другој страни Крајина постигао 10.

1/4 (22:19)

Звезда је први период завршила са предношћу од три поена (22:19), и то тројком Дангубића  уз звук сирене. Задрани су без респекта ушли у утакмицу и нису дозволили црвено-белима да у првих десет минута стекну значајнију предност. Лесор и Дангубић су били посебно расположени, док су на другој страни запажени били Крајина и Ноулс.