ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Звезда сигурна против Радивој Кораћа

ККЖ Црвена звезда и након 18.кола у Женској кошаркашкој лиги Србије има максималан учинак! Само дан након утакмице у Загребу, Звезда је савладала екипу Радивој Кораћ 72-56 (19-10, 12-17, 20-15, 21-14).

Тренер Драган Вуковић је расподелио минутажу, а црвено-беле су од самог старта имале контролу над утакмицом,

Чврст почетак утакмице, први кош је постигнут на истеку трећег минута, а Црвена звезда брзо стигла до двоцифрене предности, коју је омогућила јака одбрана и добар шут за три поена. Биљана Стјепановић је управо поготком ван линије 6,75 донела 19-10 на крају прве четвртине.

Иако је Радивој Кораћ серијом 6-0 успео да се приближи на само кош заостатка, Звезда је била у континуираном вођству, па је на одмор између два полувремена отишла са резултатом 31-27.

Налет домаћина и серију 7-0 којом су први и једини пут на утакмици преузели вођство одбила је Невена Наумчев. Наумчев је била сјајна у шуту за три поена и мини серијом вратила Звезди предност, а битну тројку постигла је и Ивана Катанић. Звезда је четвртину завршила серијом 7-0 за 42-51 пред последњих 10 минута.

У последњих десет минута сваку сумњу око победника отклонила је Невена Наумчев са још две тројке, а у финишу је Јелена Јовановић била непогрешива са пенала за Звездину победу, 72-56.

Невена Наумчев је била најефикаснија са 18 поена, уз шут за три поена 5/6. Јелена Јовановић је постигла 15, Биљана Стјепановић 13.

Нема пуно одмора за Звезду, наредне недеље противници су Монтана и Студент.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 5 (2ск 4ас), Стјепановић 13 (4ск 5ас 4блк), Прља, Богићевић 4 (2ск 3ас 2укл), Зукановић, А.Катанић 6 (3ск 2ас), Ђокић, Наумчев 18 (3ск 4ас), Бојовић 7, Чубра, Ђорђевић 4 (9ск 2укл), Јовановић 15 (2ск 2ас).