ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице убедљиве против Шумадије

Кошаркашице Црвене звезде убедљиво су савладале Шумадију у оквиру претпоследњег, 21.кола ЖКЛС у Железнику, 99-71 (17-24, 30-16, 24-13, 28-18). Рекорд каријере Милице Бојовић, Невена Наумчев две асистенције далеко од трипл-дабл остварења.

Звезда се вратила на победнички пут након два пораза а пред одлучујуће утакмице у наставку. Већ у уторак црвено-беле очекује директан дуел за пласман на Ф4 лиге, а затим и борба за одбрану првог трофеја, у Купу Милана Циге Васојевића.

Црвена звезда је већ обезбедила прву позицију пред старт плеј-офа у домаћем шампионату, па је тренер Драган Вуковић одлучио да шансу пружи играчицама са мањом минутажом. Прилику за одмор добила је већина играчица – капитен Александра Катанић и Снежана Богићевић биле су у протколу али нису улазиле, уз Марију Прљу, Биљану Стјепановић, Мину Ђорђевић, Ивану Катанић и Јелену Јовановић.

Осим у првој четвртини у којој су гошће пружиле велики отпор и серијом 5-0 у финишу стигле до плус седам на крају првих 10 минута (17-24), црвено-беле у наставку нису имале превише проблема. У другој четвртини Звезда је серијом 8-0 стигла до прве предности (32-30), азатим другом серијом и успела да се одлепи до полувремена (47-40).

У наставку је Звезда само повећавала разлику, тројком Чубре у 23.минуту први пут дошла до двоцифрене предности (55-44), а серијом 9-0 завршила трећи период (71-53). У последњем кварталу шампион Србије је ишао и до +31, а коначан резултат је поставила Лукић тројком у последњој секунди, 99-71.

Рекорд каријере за Милицу Бојовић и први дабл-дабл у сезони – 27 поена, 10 скокова. Дабл-дабл остварење и за најбољу јуниорку СД Црвена звезда, Невену Наумчев – 19 поена, 15 скокова, 8 асистенција. 18 поена је постигла Ђурђина Ђокић, Николина Деурић 7 поена, уз 12 скокова.

Црвено-беле у уторак у 19:30 играју против Партизана директан дуел за пласман на Ф4 WABA лиге, у хали у Железнику.

ККЖ Црвена звезда: Тешић 11 (5ск 2ас), Богићевић, Зукановић, А.Катанић, Ђокић 18 (5ск 7ас), Дешић 4 (3ск 5ас), Наумчев 19 (15ск 8ас 5укл), Бојовић 27 (10ск 4ас), Деурић 7 (12ск 5ас 2укл), Чубра 13 (7ск 3ас).