FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Џејмс Фелдин МВП 26. кола Евролиге

Црвена звезда је декласирала Валенсију у 26. колу Евролиге, резултатом 106:90, а бриљантну партију пружио је Џејмс Фелдин. Звездин кошаркаш је остварио рекорд каријере, одигравши и други пут у овој сезони готово перфектну утакмицу против Валенсије.

Играчи шампиона Шпаније нису имали решења за њега, па им испоручио чак 30 поена (4/6 за три, 4/8 за два, 10/11 пенали), уз то ухватио 3 и украо 2 лопте. Све то сабрану је у рекордном индексу корисности када је у питању 26. рунда такмичења. Фелдинов индекс био је 32. Довољно за епитет МВП играча кола! У својој 83. утакмици у Евролиги он је постигао рекордан број поена и изједначио рекордан индекс.

Американац је одиграо 24 од 26 утакмица у најјачем европском такмичењу у овој сезони, а стартер је био 17 пута, уз просечну минутажу 25 минута и 19 секунди. Постигао је 294 поена (12,3 у просеку), уз 38,6% (99/256) шута из игре, од чега 41,2% (63/153) за два и 35% (36/103) за три поена, као и одличних 87% (60/69) са линије пенала. Бележи и 1,8 скок, 2,6 асистенција и 1,3 украдене, односно 1,2 изгубљене лопте по утакмици, за укупан индекс од 10,6.

Поред 30 поена и индекса 32 у 26. рунди, Џејмс Фелдин је одиграо изузетно и против Ефеса (29 поена, индекс 32), Макабија (19 поена, 8 асистенција, индекс 26) и Валенсије (26 поена, индекс 31). „Двоцифрен“ је био чак 14 пута.

Очекивано, Џејмс се нашао и у најбољој петорци кола.

Звезди преостају тешки дуели до краја такмичења, у гостима против Панатинаикоса и ЦСКА, те код куће против Реала и Фенербахчеа. И поред тога, постоји нада у пласман међу најбољих осам екипа. Иако наш тим игра против четири од вероватно пет најјачих састава Европе, показали су Алимпијевићеви играчи да могу да победе сваког ривала, па ћемо сачекати и одигравање свих 30 рунди. До тада, наш тим ће са скором 11:15 бити на десетој позицији, две победе удаљене од магичне позиције број осам…

Пре тога, очекује нас плеј-оф АБА лиге, у којем наш тим прво дочекује Морнар већ у недељу (19:00). Чини се да је криза прошлост и да се наш тим враћа у прави ритам.