ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Пораз кошаркашица на старту финалне серије

Кошаркашице Црвене звезде поражене су на старту финалне серије од КЖК Партизан 1953 73-80 (15-22, 24-10, 15-24, 19-24). Други меч је на програму у петак у Хали спортова „Ранко Жеравица“.

Нису добро ушле у меч Звездине девојке, што је веома мотивисани гост успео да искористи и поведе 16-4. Успео је владајући шампион да се „отме“ притиску у другом делу прве четвртине и смањи заостатак, (15-22).

А у наставку је и доста бољом игром наметнуо ритам меча, серијом 11-0 дошао до предности, укупно 18-0, коју је тројком потврдила Марија Прља. На крају првих двадесет минута Звезда је имала предност 39-32. Партизан је у другој четвртини постигао само 10 поена, четири из игре.

Очекивало се у наставку да црвено-беле тотално преузму утакмицу и контролишу ситуацију, одржавале су предност до средине трећег квартала, али уследила је серија црно-белих 7-0, у којој се истакла Олга Стјепановић и повела свој тим до тоталног преокрета пред последњих десет минута, Вулићева је тројком поставила 54-56.

Серија и повратак гошћи су утицали на самопоуздање црвено-белих, резултатска неизвесност је потрајала до три минута пред крај када је Клаусен тројком одлепила црно-беле на +6, (63-69). Црвена звезда није успела да искористи неколико чистих ситуација и слободних бацања, гошће су одржавале стечену предност, а Цветковићева је мини серијом 5-0 пред улазак у последњи минут меча, уз тројку, донела освајачу Купа двоцифрену предност (67-78), недостижну за Звезду, која је успела само да смањи минус са пенала до краја првог финалног меча, 73-80.

Најефикаснија је била Јована Адамовић са 17 поена (уз 7 скокова), Биљана Стјепановић је постигла 13, Александра Катанић 12.

У петак је прилика за повратак брејка и изједначење у серији.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 3 (3ск), Стјепановић 13 (4ск 3укл 3блк), Прља 5 (3ас), Богићевић 6 (3ск 1ас), Зукановић, А.Катанић 12 (5ск 5ас), Ђокић, Наумчев 1 (2ск 2укл), Бојовић 2 (4ск), Адамовић 17 (7ск 2укл 1блк), Ђорђевић 4 (4ск 2блк), Јовановић 10 (3ск 3укл).