ВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Кошаркаши савладали Младост, уписали трећу „стотку“ и пету победу у КЛС

Кошаркаши савладали Младост

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Младост у земунској хали „Визура“ и забележили пету победу у Суперлиги, 75-104 (14-25, 25-32, 19-19, 17-28).

Звезда је овог пута поучена искуством из прошлог кола била озбиљна до краја и рутински привела меч крају.

Црвена звезда је серијом 8-2 отворила утакмицу, а врло брзо потом стигла и до двоцифрене предности (12-22) коју је контролисала током целог тока меча.

У другом периоду Младост је успела у једном наврату да дође до минус 10 (33-43), а шампион Србије је одговорио серијом 9-0 за максималну предност у првих 20 минута (33-52). Марко Кешељ је другом тројком донео 57-39 за полувреме.

Једина лоша ствар са ове утакмице јесу повреде Алексе Раданова и Стефана Јанковића. Раданов је изврнуо зглоб током првог полувремена, док се Стефан Јанковић пожалио на примицач приликом загревања.

На самом старту трећег квартала Звезда стиже до преко Давидовца и Лазића до +23 (39-62). Без проблема Звезда контролише утакмицу и одржава вођство и у последњих десет минута улази са 76-58.

У последњих десет минута Звезда није дозволила сценарио из Панчева и озбиљније је приступила утакмици до самог краја. Црвено-бели су у серијом 12-0 стигли до +29 и максималне предности на мечу (63-92), чиме су и решили питање победника.

Бранко Лазић је везао две тројке, а Давидовац је поенима поставио коначних 75-104.

Најефикаснији Кешељ и Лесор са по 14 поена. Бранко Лазић и Никола Јовановић су убацили по 13. Филип Човић је забежежио дабл-дабл учинак – 10 поена и 10 асистенција. Близу дабл-дабла био је и Рочести – 7 поена и 10 асистенција, а 7 асистенција уз 12 поена учинак је Дејана Давидовца.

У наредном колу Звезда гостује поново у Земуну, овог пута Меги у хали „Мега фактори“.

6.коло, Суперлига

МЛАДОСТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 75-104 (14-25, 25-32, 19-19, 17-28)

Београд, хала „Визура“.
Гледалаца: 400
Судије: Бранислав Мрдак, Немања Нинковић, Душко Седлар

МЛАДОСТ: ПажинНешовић, Бабовић 3, Драшковић, Малиџан 12, А.Новаковић 14, Николић 4, Бркић 19, Бјелић 7, Антонијевић 1, Јековић 5, Свилар 10. Тренер: Бранко Максимовић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Човић 10 (3ск 10ас 3укл), Кешељ 14, Давидовац 12 (3ск 7ас 1укл), Лазић 13 (4ск 3укл), Раданов 4, Добрић, Фелдин 6 (2ск 3ас 1укл), Јанковић, Рочести 7 (2ск 10ас), Омић 11 (4ск 2ас 2укл), Лесор 14 (2ск), Јовановић 13 (6ск 2ас). Тренер: Душан Алимпијевић

ТОК МЕЧА

1/4 (14-25)

Црвено-бели отварају утакмицу серијом 8-2, када је тренер Младости Максимовић приморан на први тајм-аут. Предност од шест поена Звезда одржава до уласка у последња два минута прве деонице када стиже и до прве двоцифрене предности након шест везаних поена, (12-22).

Поенима Фелдина Звезда решава прву четвртину у своју корист 25-14.

Раданов, Омић, Лесор и Фелдин 4 поена

2/4 (25-32)

Звезда је у истом ритму наставила и у другој четвртини. Матиас Лесор постаје први играч са двоцифреним бројем поена и води своју екипу до +14, (21-25).

Звезда је контролисала уткамицу и вођство, мини серијом 5-0 Младост је успела да смањи минус на 10 поена, али брзо је одговорио шампион Србије и поенима центарске линије (Омић – Јовановић), уз тројку Кешеља стиже до максималне предности, 35-54.

Марко Кешељ новом тројком доноси 57-39 за крај првог полувремена.

Лесор 11, Човић 10

3/4 (19-19)

Поени и асистенција Давидовца за тројку Бранка Лазића и нову максималну предност црвено-белих на старту другог полувремена, +23 (39-62).

Без проблема Звезда контролише ситуацију на паркету, одржава предност до 20 поена. Младост је у финишу серију 7-2 успео да дође до -16, али Марко Кешељ поново постиже последње поене у четвртини. Након три одигране четвртине у Земуну, Звезда води 76-58.

Лесор 14, Омић 11

4/4 (17-28)

Кешељ постаје четврти играч са двоцифреним бројем поена у редовима Црвене звезде, Никола Јовановић пети за +22 на отварању последњег квартала, 58-80. Мини серију Младости 5-0 прекида Звезда серијом 12-0, чиме је практично и отклоњена свака дилема око питања победника меча, максимална предност на мечу: 63-92.

Филип Човић је забележио дабл-дабл остварење, 10 поена и 10 асистенција.

Без проблема до краја Звезда уписује нову „стотку“ и пету победу у Суперлиги, Младост – Црвена звезда 75-104.