ВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звезда и други пут савладала Златибор

Звезда савладала Златибор

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Златибор у оквиру 9.кола групе А Суперлиге на Златибору, 89-75 (23-20, 27-17, 22-12, 17-26).

Златибор је доста мотивисано и енергично ушао у утакмицу, отворио серијом 6-3, и одржавао предност до финиша прве четвртине. Доста динамичан период игре. Златибор је желео да убрза игру и да брзим поенима покуша да се одвоји у раној фази меча. Звезда је лоше бранила централни пик, домаћи тим је имао контролу скока, али добар шут за три поена је донео Звезди предност након првих десет минута. Звезда је четвртину завршила серијом 7-0, уз две тројке Добрића за 23-20.

У тим се вратио Перо Антић, који је ушао у игру у финишу прве четвртине.

Звезда је наставила са сјајним шутем ван линије 6,75, предвођена Филипом Човићем, Захваљујући плејмејкеру који је убацио четири тројке, 14 поена у другој четвртини, Звезда је серијом 10-0 дошла до +16, максималне предности (31-47). Златибор је провоцирао Звездин шут за три поена, али Звезда је била у одличном нападачком ритму, па је и -13 на крају првог полувремена одлична разлика за домаћи тим, 37-50.

11/22 за три поена, 6-12 за два, уласком Лесора Звезда је и консолидовала скок и у потпуности контролисала утакмицу.

Наставили су црвено-бели са тројкама и у трећем периоду. Серија Огњена Добрића 7-0 воде Црвену звезду до +25, 39-64! Практично је тада и решена утакмица. Звезда је без проблема контролисала предност до краја четвртине, Човићевим првим поенима у наставку стиже до максималних +27 (45-72). Пред последњих 10 минута Звезда је имала 49-72.

Последњи квартала Златибор отвара са 10 поена, две тројке Папића, и домаћи тим је успео да преполови Звездину предност. Показала је екипа Вање Гуше карактер у последњој четвртини, нису се предавали, али нису црвено-бели дозволили изненађење. Мини серијом 5-0 након неспортске грешке Маројевића мирно приводе утакмицу крају, Тејлор Рочести тројком „затвара“ утакмицу, за победу 75-89.

Најефикаснији су били Филип Човић (4/6 за три) и Ален Омић са по 19 поена, Огњен Добрић је убацио 18 (4/7 за три). Дејан Давидовац је постигао 9 поена, уз 7 скокова.

У последњем колу, у уторак од 13 часова у хали у Железнику, Црвена звезда за потврду првог места игра против Тамиша.

9.коло, Суперлига

ЗЛАТИБОР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 75-89 (20-23, 17-27, 12-22, 26-17)

Златибор, СТЦ Златибор – „Wai Tai“.
Гледалаца: 900
Судије: Урош Обркнежевић, Урош Николић, Синиша Прпа

ЗЛАТИБОР: Поповић 13 (10ск 9ас), Тмушић, Вулић, Смоловић 2, Симовић 8, Чорбић, Пантић 10, Ризнић 5, Гуџић 6, Маројевић 9, Папић 22, Спасов. Тренер: Вања Гуша

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Човић 19 (4ас, 4/6 за три), Кешељ, Давидовац 9 (7ск 2укл), Лазић 3 (2укл), Раданов 2, Антић 3 (5ск), Добрић 18 (2ск 1блк, 4/7 за три), Фелдин 8 (4ск), Рочести 4 (8ас), Омић 19 (6ск), Лесор 2 (5ск), Јовановић 2 (1блк). Тренер: Миленко Топић

ТОК МЕЧА

1/4 (20-23)

Рочести, Лазић, Фелдин, Давидовац и Омић прва петорка на Златибору. Домаћа екипа мотивисана, са пуно енергије улази у меч и отвара серијом 6-3. Проблем за Звезду на самом старту су две личне грешке Лазића и Раданова.

Веома брз ритам утакмице у првој четвртини, након пет минута – Звезда брзом серијом 5-0 долази до 14-14, уз шест поена Алена Омића.

Златибор је са пенала дошао до +4, Звезда одговорила серијом 7-0, уз две тројке Огњена Добрића, за предност након првих 10 минута, 20-23.

Омић и Добрић 6

2/4 (17-27)

Три брза фаула Звезде на почетку другог периода, али и две нове тројке, погађа Филип Човић за три поена на истеку напада, затим и Огњен Добрић, 22-29!

Златибор се серијом 6-0 приближио на само кош минуса, али нове две тројке црвено-белих, Антић, затим и Човић са 8 метара од таблу, 30-35! Нови поени након продора Филипа Човића, први играч са двоцифреним бројем поена на мечу – 11, Звезда има плус 7 поново, 30-37.

Маројевић је зарадио четврту личну грешку, Звезда након нове тројке Човића долази први пут на мечу до двоцифрене предности, 31-43! И поново Филип Човић, четврта тројка!

Поповић полагањем прекида Звездину серију 10-0, Гуџић закуцава након контранапада, а Давидовац новом тројком и Поповић поенима уз звук сирене постављају 37-50 за крај првог полувремена.

Човић 17, Добрић 9

3/4 (12-22)

Давидовац постиже нову тројку, Омић затим за два, најављују серију Огњена Добрића 7-0 и Звезда долази до +25, 39-64!

Првим поенима Човића у наставку Звезда стиже до максималних +27, а Златибор успева да снизи минус за 4 поена и пред последњих десет минута Звезда води 49-72.

4/4 (26-17)

Две тројке Папића, 10 поена Златибора на старту последњег квартала игре, 59-76. Тајм-аут, Миленко Топић. Фелдин погађа за три, 14. тројка Звезде.

Спустили су темпо Звездини играчи, сарадња Човић – Омић одржава 16 поена предности, 65-81. Златибор покушава да убрза игру, да понови издање са почетка меча, али не дозвољавају изненађење црвено-бели. Серија 5-0, затим тројка Тејлора Рочестија за крај и Звезда слави победу на Златибору, 75-89.