ВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Лака победа Звезде на старту борби за шампионску титулу

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Вршац на старту четвртфиналне серије плеј-офа националног шампионата.

Само у првих 6 минута игре Вршац је био у мечу, да би након тога црвено-бели преузели ствар у своје руке и полако увећавали предност. Последњи трзај гостију бележимо код резултата 29:20, након чега заостатак Вршчана више није био изражен једноцифреним бројем.

Звезда је серијом 9:2 отишла на +16, а потом до полувремена стекла и велика 23 поена преимућства (50:27). Давидовац је одлично отворио меч, а придружио му се Фелдин.

Други део утакмице није променио ништа. Шансу да истрче на паркет добили су и Лесор и Раданов, а Звезда је одличном шуту за три поена придодала и велики број закуцавања и атрактивних потеза. Увећавана је разлика на преко 30 поена, да би Раданов први пут подигао лествицу на +40 (88:48).

Сличном разликом меч је и завршен, за први тријумф Звезде у четвртфиналу. На крају, гости су за 40 минута постигли исти број поена као Звезда у првих 20.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВРШАЦ 89:50 (21:11, 29:16, 19:11, 20:12)