ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Пораз рукометаша у дербију

Пораз у дербију

Рукометаши Црвене звезде доживели су пораз у 87.“вечитом дербију“ у оквиру 8.кола плеј-офа Суперлиге у „Шумицама“ – 30:36 (11:20).

Због повреда ван строја су били Зејак и Ивановић, у екипу су се вратили Петар Бугариновић и Александар Бабић.

Превелики број грешака су направили Звездини рукометаши на самом старту утакмице што су гости искористили и са три брза гола након контре успели да поведу 2:5, а затим за још две серије тотално одлепе и стигну до великих десет голова предности. Рајичевић је поставио 11:20 за полувреме.

У наставку Звезда је заиграла боље и ангажованије, али велики пропусти у одбрани и брзоплетост у нападу нису прошли некажњено, па је црно-белима припао и трећи дерби у низу, 30:36.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Шотић са 8 голова, капитен Бабић је постигао 6.

У наредном колу Црвена звезда дочекује Металопластику, у последњем мечу у „Шумицама“ ове сезоне.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 30:36 (11:20)

Београд, „Шумице“. Гледалаца: 300. Судије: Марић (Панчево) и Машић (Зрењанин). Искључења: Црвена звезда 4, Партизан 10 минута. Седмерци: Црвена звезда 3 (2), Партизан 4 (3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић 8, Радисављевић, Хорват, А.Бабић 3, Пешић, Љубеновић, Бугариновић 2, Милосављевић 4, Пејчиновић, Рајичевић 1, Мандић, Д.Бабић 6, Кљајић 5, Ђурковић 1. Тренер: Ненад Перуничић

ПАРТИЗАН: Бутулија 5, Јокић 2, Живковић 5, Грубић, Радовановић, Павловић, Миленковић 4, Минић 7, Микић, Милосављев, Ђуричић 2, Трнавац, Недељковић, Стевановић 9, Максић 2, Илић. Тренер: Ненад Максић