ВажноНајновијеОстало

Одржана 63. Интернационална регата „Блед 2018“

Вукашин Пивач и Душан Славнић после победе у суботу тријумфовали и у недељном финалу сениорских дубл скулова на 63. интернационалној регати – Блед 2018.

Наш Душан Славнић је победио у трци сениорских дублова, заједно са Пивач Вукашином, којима је ова регата изборна за Светско првенство за сениоре до 23 године, која ће се одржати у Бугарком граду Пловдиву.

Звездин јуниорски дубл скул потврдио пласманску норму за учешће на Светском првенству за јуниоре!

Првог дана такмичења, били су три секунде иза првопласираних Словенаца и четири десетинке иза трећепласиране Хрватске посаде, а на врхунској трци, завршили су секунд иза првопласиране Мађарске посаде и стотинку иза трећепласиране посаде Хрватске.

Наше посаде дублова за јуниорке (Миња Визи и Ива Лазић) и јуниоре (Славко Савић и Борис Димитријевић), завршиле на одличним четвртим местима, у веома неизвесним завршницама. У трци јуниорских дублова који веслају Славко и Борис, разлика од првог до четвртог места је била свега три секунде. Иван Паликућа је победом у Б финалу лаких сениора, потврдио да има брзину за А финале.