Архива

Пијетловић и Савић након утакмице са Посилипом

Након одличног резултата против Посилипа у Купу Европе, један од најбољих појединаца Звезде, Гојко Пијетловић је рекао да сматра да је одбрана најјачи адут Звезде, те да у Италију иду на све или ништа.

Ми смо рекли да градимо нашу игру на одбрани, и то нам је тренутно најјачи адут. Идемо тамо на све или ништа. 9:9 је резултат који нам игра. Видели сте било је 9:9 и у Румунији па смо па смо победили другу утакмицу у Београду.“

За крај се Гојко захвалио навијачима.

Поздравио бих навијаче пре свега који су нас стварно подржавали, овај пут можда и најбоље до сада. Надамо се да ће бити са нама у срцима у Напуљу.“

Свој коментар на ову утакмицу је дао и некада велики играч а сада већ велики тренер Дејан Савић.

Још смо свежи ту треба да прође и анализа. Оно што могу да кажем да у прве две четвртине резултатски смо били бољи, али то не значи да смо били играчки. Посилипо је одржавао један ритам и у прве две четвртине, па су касније ухватили тај ритам резултатски, па су кренули у противнапад и повели.

Тренер црвено-белих момака сматра да су његови изабраници правили недопустиве грешке.

Мислим да смо допустили недопустиве грешке. Прије свега мислим на контранапад, који смо ми добро затварали, али на тај начин смо се умарали. Једноставно на крају нисмо имали решења за тај њихов неки полу-пресинг полу-зонску одбрану. Примили смо јефтине голове што се тиче играча мање у последњој четвртини и мислим да је то проузроковало овакав резултат.“

Али ипак све у свему Савић сматра да могу бити задовољни приказаном партијом, те у Напуљ иду подигнуте главе.

Мада можемо да будемо задовољни и нашом пруженом игром и нашим резултатом. Рекао сам и да смо изгубили ми би у Напуљ ишли подигнуте главе, тако да сада немамо шта изгубимо, све је отворено, крећемо од нуле.“