FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаНајновијеФудбал

Судува без шансе, рутинска и сигурна игрa Звезде и велики капитал пред реванш

Фудбалери Црвене звезде су без већих проблема савладали литванску Судуву у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона, резултатом 3:0. Стрелци су били Ебисилио и Радоњић (два пута). Гости су практично само једном припретили одбрани нашег тима, и то након грешке Звездиних фудбалера на половини ривала. Разлика у квалитету је очигледна, па је јасно да је наша екипа одрадила велики део посла када је у питању пласман у наредну рунду. Судува је дошла у Београд да покуша да не прими гол, али није успела у томе, па је све дошло на своје место.

Црвена звезда тако ни у четвртој утакмици ове сезоне није примила погодак.

Жути картони: Јовичић (Звезда)

ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Дегенек, Родић, Јовичић, Крстичић (од 37. Јованчић), Ебисилио (од 64. Јевтовић), Радоњић (од 77. Гобељић), Милић, Бен

СУДУВА: Кардум, Леимонас, Шврљуга, Живановић, Матулевичијус (од 79. Гајдучик), Славицкас, Асеведо, Вербицкас, Топчагић (од 9. Вежевичијус), Јанкаускас, Сисиља

Звезда је стекла два гола предности након првих 45 минута игре на Маракани. Судува је дошла у Београд да покуша да као против АПОЕЛ-а не прими гол или их прими што мање, па није имала амбиција на противничкој половини. Звезда је контролисала игру, а када је лопта била у ногама ривала високим пресингом није дозвољавала Судуви да организује озбиљнији напад. То се одразило и пред голом Литванаца, па је наш тим створио неколико одличних прилика и одиграо неколико лепих акција, што је резултирало и са два поготка.

Први гол био је прелеп индивидуални потез Ебисилија, док је други представљао лепу акцију неколицине играча нашег клуба, коју је завршио Немања Радоњић. Покушали су још и Дегенек, Радоњић и Ебисилио по неколико пута, Бен, Јовичић… али је Судува имала и среће. С друге стране, Литванци нису ниједном озбиљније припретили Борјану.

Једини негативан моменат за наш тим у првом делу био је излазак Крстичића, који је добио ударац у уводном делу меча, а лекарска служба није успела да га санира током првог дела утакмице, па га је заменио Јованчић.

Друго полувреме обележио је еврогол Радоњића из 58. минута. Звезда је рутински одиграла практично свих 45 минута, смирила игру и није дозвољавала гостима да из позиционе игре ураде било шта конкретније. Једина опасност збила се након грешке Бена на 40 метара од гола Судуве, након чега су гости пробали у контри да угрозе Борјана, али гола није било.

Реванш се игра наредне недеље у Литванији.

ТОК УТАКМИЦЕ

90+3′ КРАЈ! Победа Звезде од 3:0.

90+2′ Могло је бити и 4:0! Немања Милић је заслужио погодак, али није успео да га постигне. Сјајно је шутирао Милић, али је Кардум одлично интервенисао!

85′ Без много узбуђења у финишу утакмице.

77′ Гобељић је заменио Радоњића.

67′ Јованчић шутира из даљине, голман брани.

64′ Јевтовић мења Ебисилија.

58′ ГООООООООЛ! Радоњић је постигао еврогол. Прво је прелепо „окренуо“ чувара, повукао лопту неколико метара у средину, а затим фантастичним ударцем поцепао мрежу хрватског голмана. Убедљива предност Звезде.

52′ Већ у наредном нападу, Радоњић је преамбициозно покушао из велике удаљености, али лопта је завршила преко гола.

52′ Бен је направио непотребну грешку на половини гостију, Судува је кренула у контру, Вежевичијус је преварио Дегенека, али био себичан и шутирао у спољни део мреже, иако је имао боља решења.

46′ Бен се нашао у казненом простору, могао је боље да реагује, али није успео да буде конкретан.

45+4′ ПОЛУВРЕМЕ! Звезда је сигурном и на моменте лепом игром стигла до два гола предности.

45+4′ Ебисилио је шутирао у контри са 30-ак метара, иако је имао Бена на десној страни.

44′ Предиван пас Бена ка Ебисилију, али Холанђанин није успео да је примири и крене сам ка голу.

У међувремену, у 15. минуту у Варшави, Спартак Трнава води са 1:0!

42′ Бен шутира са око 25 метара из слободног ударца, право у голмана Кардума.

37′ Крстичић је због посекотине коју је зарадио на старту меча неколико пута био на клупи, где му се указивала помоћ, али је на крају морао да напусти игру. Заменио га је Јованчић.

36′ ГООООООЛ! РАДОЊИЋ! Предивно је пронашао Бен Стојковића, који је послао лопту у петерац. Милић је натрчао на њу, шутирао, али погодио голмана гостију, да би лопту која се одбила поклопио Радоњић и послао је у мрежу за сигурних 2:0.

30′ Нови корнер за наш тим, Ебисилио центрира, добар покушај Дегенека главом, али лопта одлази поред гола.

29′ Први ударац ка Борјановом голу, али је Асеведо послао лопту бар 4-5 метара поред гола Звезде.

23′ ГОООООООЛ! ЕБИСИЛИО! Корнер за Звезду био је са леве стране, ишли су наши играчи „около“, лопта је дошла до Ебисилија на око 25 метара од гола гостију, он ју је повукао мало унапред и упутио прелеп ударац који је преварио голмана Судуве и завршио у малој мрежи леве стране његовог гола.

19′ Недуго по ударцу Ебисилија, Радоњић шутира са 20-ак метара, лопта одлази поред десне стативе гола Судуве.

18′ Након неколико корнера, Звезда је конкретно припретила, поново је опробао ударац Ебисилио, али је лопта отишла право у руке голмана гостију.

9′ Топчагић је већ два пута био на трави због повреде препоне, па је морао на клупу. Заменио га је Вежевичијус.

5′ Контра Звезде, Милић је повукао, вратио до Стојковића, да би његов центаршут захватио Бен, али је слабо шутирао главом.

3′ ЕБИСИЛИО! Резантан ударац нашег офанзивца са неких 20 метара, али брани Хрват на голу Судуве.

Утакмица почиње минутом ћутања, чиме ће бити одата почаст настрадалима у трагедији током катастрофалних пожара у Грчкој.

НАЈАВА

Фудбалери Црвене звезде играју први меч другог кола квалификација за Лигу шампиона, а противник је Судува.

Ово је 24. учешће клуба у Лиги шампиона у историји, а вечерашњи меч биће укупно 115. по реду. Звезда је за сада забележила 58 победа, уз 21 реми и 35 пораза. У свим УЕФА такмичењима ово је 291. меч, а укупно 357. међународни.

Добро је позната прича о првом колу квалификација, у којем је Судува начинила подвиг и елиминисала АПОЕЛ, а наш им био бољи од Спартакса. Историјат мечева са литванским и балтичким клубовима на страни је нашег клуба.

Владан Милојевић неће моћи да рачуна на Стојиљковића и Срнића, па је поново имао дилеме око позиције нападача. Против Спартакса је почео Бен, против Динама Јовељић, а Павков је ушао са клупе у сваком мечу од старта сезоне…