ВажноЕвропска такмичењаНајновијеФудбал

Трнава чека Звезду у трећем колу квалификација

Спартак Трнава је у трећем колу квалификација за Лигу шампиона. Екипа која је потенцијални противник Црвене звезде успела је да у другом мечу на свом терену сачува два гола предности из прве утакмице. Спартак је у Пољској славио са 2:0, док je у реваншу све било по мери Словака, да би у финишу умало дошло до драме.

Словаци ће играти против бољег из двомеча Црвена звезда – Судува.

Трнава је и у другој утакмици била опаснија, а посебно јој је посао био олакшан након што је бивши играч Звезде, Марко Вешовић, добио два жута картона у року од 12 минута. Први је добио у 25, а други у 37. минуту. Ипак, Легија је успела да поведе голом Астиза у 63. минуту, да би након тога и свим снагама кренула ка голу ривала. Уследио је након тога нови шок за госте. Још један играч са ових простора, Антолић, добио је два жута картона за четири минута и оставио девет својих саиграча насупрот једанаест противничких. До краја је некако Трнава одолела, имала чак и добре ситуације да изједначи, али њени играчи нису показали нарочит квалитет у тим моментима.

Трнава је у наредној рунди, али није импресионирала!

Да би наредне недеље био одигран први меч између Црвене звезде и Спартака из Трнаве потребно је да црвено-бели сутра (19:30) сачувају огромну предност из Београда, од три гола. Занимљиво је да је наш клуб у званичним утакмицама примио укупно три гола од 14. априла и дуела против Партизана.

Што се тиче претходних искустава са Литванцима, наш клуб је кроз историју имао успеха, што се не може рећи за утакмице против словачких представника. Наш клуб никада није елиминисан када је у првом мечу у Београду славио са 3:0.