Црвена звезда и Спартак из Трнаве ремизирали су у првој утакмици трећег кола квалификација за Лиги шампиона. Резултат је био 1:1. Оба гола постигнута су за свега шездесетак секунди, а стрелци су били Радоњић и Грендел. Звезда је покушала да дође до победе, Спартак се организовано бранио, успео да дође до жељеног резултата и тако оде кући задовољан.

Као што је најављивао Владан Милојевић, Звезда је дочекала веома организовану и модерну екипу, која много трчи и зна шта ради у сваком тренутку. Истина је и то, наши играчи навикли су навијаче на много боље партије, али је и противник знатно утицао на ток и исход меча. Крајњи однос у шутевима ка голу ривала – 15:5 за Звезду, вероватно јасно говори који тим је више желео победу, а који је био задовољан и ремијем пред реванш, али су гости из Словачке зацртани циљ остварили веома паметном и чврстом игром, не допуштајући Звезди да организује нападе преко креативних играча, већ провоцирајући грађење игре преко штопера и бекова. Нешто слично најавио је Владан Милојевић, који је након меча рекао да се Звезда сусрела са екипом која гаји стил игре који није типичан за противнике црвено-белих из домаћих такмичења.

Јасно је да Спартак има стил од којег не одступа и који је прилагођен типу и филозофији играчког кадра, те да нас вероватно и у реваншу очекује прилично сличан меч, у којем ће Словаци због гола гостима имати само незнатну предност.

3. коло квалификација за Лигу шампиона

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СПАРТАК ТРНАВА 1:1 (1:1)

Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: 37 112
Судије: Дел Ћеро, Јусте, Кантон
Стрелци: Бен у 23. за Звезду,а Грендел у 24. минуту за Спартак
Жути картони: Годал, Слобода (Спартак)

ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Дегенек, Родић, Јовичић, Крстичић, Ебисилио (од 79. Симић), Бен, Радоњић, Стојиљковић (од 52. Милић (од 72. Срнић))

СПАРТАК: Чуди, Кадлец, Тот, Годал, Чонка, Јирка, Рада (од 90+5. Хладик), Слобода, Грешак, Грендел (од 89. Мисенбек), Бакош (од 80. Его)

Прочитајте још  Савић - Част и привилегија

ТОК УТАКМИЦЕ

90+6′ Крај утакмице.

90+5′ Бен центрира, Дегенек шутира главом, голман гостију брани.

90+1′ Радоњић шутира из даљине, право у голмана.

90′ Симић је поново прошао и центрирао са леве стране, лопта се одбила до Радоњића, али овај шутира високо преко гола.

88′ Одлично је центрирао Симић, Родић је спустио лопту главом у петерац, али није било никога да налети на њу и спроведе је у мрежу.

78′ Након више од 15 минута без правог узбуђења Ебисилио се наместио на ударац, али је послао лопту поред гола.

61′ Исти играч шутира са преко 25 метара, али је изблокиран и тај ударац завршава у корнеру. Бен је након корнера шутирао главом, али преко гола.

54′ Одмах после ове прилике Ебисилио је фантастично шутирао из даљине, али је одбранио голман Спартака.

53′ Као брзи воз је Радоњић пројурио на пас Родића на левој страни, али је оклевао у завршници и интервенисала је одбрана гостију.

52′ Јовичић шутира са 25 метара, лопта одлази поред гола.

47′ Радоњић је центрирао, али је умало изненадио голмана гостију. Лопта завршава изнад гола.

45′ Сјајан покушај из слободног ударца гостију, лопта завршава на мрежи, изнад гола.

40′ Ебисилио покушава из слободног ударца са 25 метара, хвата то голман гостију.

27′ Бен! Могао је да погоди још једном нападач нашег тима, али је слабијом, десном ногом шутирао далеко изнад гола.

24′ ГОЛ! Изједначење. Одмах после водећег гола за наш тим уследио је напад гостију и атипична грешка наше одбране, коју је казнио Грендел. Штета. Играч гостију након свега је погођен са трибина и флашицом, коју је истог часа однео до судије.

23′ ГОООООЛ! БЕН! Прву грешку гостију сачекао је наш тим и одмах је казнио. Бен је пресекао лопту на средини игралишта, проиграо Стојиљковића, који је наизглед дуго чекао, али онда пронашао Крстичића на ивици казненог простора, овај повукао лопту унутра и био срушен. Бен је био неумољив.

Прочитајте још  Успешан први дан давања крви

7′ Родић је био упоран, заврнуо на пенал, али је тамо мало требало да неки играч Звезде дође до лопте.

1′ Предивна акција Звездиних офанзиваца на самом старту, али интервенише одбрана гостију испред Радоњића.

НАЈАВА

Двомеч сезоне или… бар досадашњег дела такмичарске сезоне. Црвена звезда дочекује Спартак из Трнаве у првој утакмици 3. кола квалификација за Лигу шампиона. Уколико буде успешнија, наша екипа ће обезбедити директан пласман у групе Лиге европе, а пре тога имати шансу да кроз још један двомеч, против Салцбурга, дођу и до онога што се на Маракани дуго чека – групне фазе Лиге шампиона. Све то говори колико је битно остварити успех у овом двомечу. О неуспеху, након којег би Звезда такође имала још једну шансу да се пласира у Лигу европе, преко Олимпије из Љубљане или Хелсинкија, нећемо много говорити.

Наш тим је протеклог викенда забележио трећи тријумф у првенству, а укупно шести у седам утакмица у овој сезони, али примио и први гол. Највећи број играча који ће наступити против Трнаве одмарао је за викенд, тако да екипа потпуно свежа улази у меч против Словака. Звезда је против Судуве и Спартакса показала да екипа напредује и уиграва се из дана у дан, па треба очекивати још један корак напред у игри тима.

Историјат дуела нашег клуба са Словацима није позитиван, али је једини двомеч против Спартака остао у најлепшем сећању, јер је наш клуб пре тачно пола века освојио Митропа куп тријумфом управо против овог противника.

Владан Милојевић је пре меча истакао колико је подршка навијача битна екипи и позвао их да добро испуне стадион.

Милојевић је на клупи оставио Поповића, Гобељића, Бабића, Јованчића, Симића, Срнића и Милића.