Crvena zvezda i Spartak iz Trnave remizirali su u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligi šampiona. Rezultat je bio 1:1. Oba gola postignuta su za svega šezdesetak sekundi, a strelci su bili Radonjić i Grendel. Zvezda je pokušala da dođe do pobede, Spartak se organizovano branio, uspeo da dođe do željenog rezultata i tako ode kući zadovoljan.

Kao što je najavljivao Vladan Milojević, Zvezda je dočekala veoma organizovanu i modernu ekipu, koja mnogo trči i zna šta radi u svakom trenutku. Istina je i to, naši igrači navikli su navijače na mnogo bolje partije, ali je i protivnik znatno uticao na tok i ishod meča. Krajnji odnos u šutevima ka golu rivala – 15:5 za Zvezdu, verovatno jasno govori koji tim je više želeo pobedu, a koji je bio zadovoljan i remijem pred revanš, ali su gosti iz Slovačke zacrtani cilj ostvarili veoma pametnom i čvrstom igrom, ne dopuštajući Zvezdi da organizuje napade preko kreativnih igrača, već provocirajući građenje igre preko štopera i bekova. Nešto slično najavio je Vladan Milojević, koji je nakon meča rekao da se Zvezda susrela sa ekipom koja gaji stil igre koji nije tipičan za protivnike crveno-belih iz domaćih takmičenja.

Jasno je da Spartak ima stil od kojeg ne odstupa i koji je prilagođen tipu i filozofiji igračkog kadra, te da nas verovatno i u revanšu očekuje prilično sličan meč, u kojem će Slovaci zbog gola gostima imati samo neznatnu prednost.

3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK TRNAVA 1:1 (1:1)

Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 37 112
Sudije: Del Ćero, Juste, Kanton
Strelci: Ben u 23. za Zvezdu,a Grendel u 24. minutu za Spartak
Žuti kartoni: Godal, Sloboda (Spartak)

ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Degenek, Rodić, Jovičić, Krstičić, Ebisilio (od 79. Simić), Ben, Radonjić, Stojiljković (od 52. Milić (od 72. Srnić))

SPARTAK: Čudi, Kadlec, Tot, Godal, Čonka, Jirka, Rada (od 90+5. Hladik), Sloboda, Grešak, Grendel (od 89. Misenbek), Bakoš (od 80. Ego)

TOK UTAKMICE

90+6′ Kraj utakmice.

90+5′ Ben centrira, Degenek šutira glavom, golman gostiju brani.

90+1′ Radonjić šutira iz daljine, pravo u golmana.

90′ Simić je ponovo prošao i centrirao sa leve strane, lopta se odbila do Radonjića, ali ovaj šutira visoko preko gola.

88′ Odlično je centrirao Simić, Rodić je spustio loptu glavom u peterac, ali nije bilo nikoga da naleti na nju i sprovede je u mrežu.

78′ Nakon više od 15 minuta bez pravog uzbuđenja Ebisilio se namestio na udarac, ali je poslao loptu pored gola.

61′ Isti igrač šutira sa preko 25 metara, ali je izblokiran i taj udarac završava u korneru. Ben je nakon kornera šutirao glavom, ali preko gola.

54′ Odmah posle ove prilike Ebisilio je fantastično šutirao iz daljine, ali je odbranio golman Spartaka.

53′ Kao brzi voz je Radonjić projurio na pas Rodića na levoj strani, ali je oklevao u završnici i intervenisala je odbrana gostiju.

52′ Jovičić šutira sa 25 metara, lopta odlazi pored gola.

47′ Radonjić je centrirao, ali je umalo iznenadio golmana gostiju. Lopta završava iznad gola.

45′ Sjajan pokušaj iz slobodnog udarca gostiju, lopta završava na mreži, iznad gola.

40′ Ebisilio pokušava iz slobodnog udarca sa 25 metara, hvata to golman gostiju.

27′ Ben! Mogao je da pogodi još jednom napadač našeg tima, ali je slabijom, desnom nogom šutirao daleko iznad gola.

24′ GOL! Izjednačenje. Odmah posle vodećeg gola za naš tim usledio je napad gostiju i atipična greška naše odbrane, koju je kaznio Grendel. Šteta. Igrač gostiju nakon svega je pogođen sa tribina i flašicom, koju je istog časa odneo do sudije.

23′ GOOOOOL! BEN! Prvu grešku gostiju sačekao je naš tim i odmah je kaznio. Ben je presekao loptu na sredini igrališta, proigrao Stojiljkovića, koji je naizgled dugo čekao, ali onda pronašao Krstičića na ivici kaznenog prostora, ovaj povukao loptu unutra i bio srušen. Ben je bio neumoljiv.

7′ Rodić je bio uporan, zavrnuo na penal, ali je tamo malo trebalo da neki igrač Zvezde dođe do lopte.

1′ Predivna akcija Zvezdinih ofanzivaca na samom startu, ali interveniše odbrana gostiju ispred Radonjića.

NAJAVA

Dvomeč sezone ili… bar dosadašnjeg dela takmičarske sezone. Crvena zvezda dočekuje Spartak iz Trnave u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Ukoliko bude uspešnija, naša ekipa će obezbediti direktan plasman u grupe Lige evrope, a pre toga imati šansu da kroz još jedan dvomeč, protiv Salcburga, dođu i do onoga što se na Marakani dugo čeka – grupne faze Lige šampiona. Sve to govori koliko je bitno ostvariti uspeh u ovom dvomeču. O neuspehu, nakon kojeg bi Zvezda takođe imala još jednu šansu da se plasira u Ligu evrope, preko Olimpije iz Ljubljane ili Helsinkija, nećemo mnogo govoriti.

Naš tim je proteklog vikenda zabeležio treći trijumf u prvenstvu, a ukupno šesti u sedam utakmica u ovoj sezoni, ali primio i prvi gol. Najveći broj igrača koji će nastupiti protiv Trnave odmarao je za vikend, tako da ekipa potpuno sveža ulazi u meč protiv Slovaka. Zvezda je protiv Suduve i Spartaksa pokazala da ekipa napreduje i uigrava se iz dana u dan, pa treba očekivati još jedan korak napred u igri tima.

Istorijat duela našeg kluba sa Slovacima nije pozitivan, ali je jedini dvomeč protiv Spartaka ostao u najlepšem sećanju, jer je naš klub pre tačno pola veka osvojio Mitropa kup trijumfom upravo protiv ovog protivnika.

Vladan Milojević je pre meča istakao koliko je podrška navijača bitna ekipi i pozvao ih da dobro ispune stadion.

Milojević je na klupi ostavio Popovića, Gobeljića, Babića, Jovančića, Simića, Srnića i Milića.