Evropska takmičenja Rukomet

Zvezda ispala iz Evrope

Crvena zvezda se oprostila od Kupa EHF nakon poraza od ekipe Porta, rezultatom 31:21 (15:12). Momci u crveno-belim dresovima su odigrali prelošu partiju na gostovanju u Portugalu, pa su tako razbijeni od domaće ekipe.

Domaći su već u prvom poluvremenu nagovijestili šta bi se moglo desiti do kraja utakmice. Bili su konkretni u napadu pa su tako već u prvom poluvremenu nadoknadili minus iz Beograda.

U drugom poluvremenu igrači Zvezde su previše srljali u napadu, što su igrači Porta znali vrlo dobro kazniti. Pravili su domaći polako razliku, da bi na kraju bilo velikih deset razlike.

Dvorana: Dragao. Gledalaca: 1230. Sudije: Mandak i Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Porto 2 (2), Crvena zvezda 1 (0). Isključenja: Porto 8, crvena zvezda 12 minuta.

PORTO: Bravo, Peskeira, Ramoš, Duarte 4 Santoš 1, Košta 5, Mota 2, Spinola 3, Amador 3, Laurentino, Roha 4, Rola, Davjes 3, Santoš 3, Malenčić, 3, Karegeiro.

CRVENA ZVEZDA: Živković 2, Pucelj, Pantelić, Nadoveza, Šćepanović, Pavić, Jeraj, Pušica 2, Kosanović, Šljivančanin, Ćirić, Dokić 5, Blečić 3, Sudžum 1.

Svoj komentar na današnju utakmicu je dao i trener Zvezde Nenad Peruničić.

„Oba tima su odlično odigrala prvo poluvreme. U drugom smo mi načinili mnogo grešaka što je i odlučilo utakmicu. Porto je igrao na najvišem nivou, a mi nismo imali rešenja u napadu. „