Црвена звезда је у оквиру 7.кола у „Шумицама“ тријумфовала  над Рударом из Костолца резултатом 34:26 (17:13).

Након пораза у дербију од Партизана изабраници тренера Ненада Перуничића су показали задовољавајућу реакцију и успели да без већих проблема остваре трећи тријумф у сезони. Првих 20. минута меча екипа из Костолца је пружала снажан отпор али је онда Звезда серијом од четири гола окренула резултат у своју корист и држала меч под контролом у наставку. Након резултата 17:13 на полувремену у другом делу игре рукометаши Црвене звезде су постепено повећевали предност до максималних осам голова колико је било на самом крају.

Прочитајте још  Павков продужио уговор!

Тренер Ненад Перуничић је пружио прилику свим играчима а најефикаснији у дресу  Звезде био је Ђорђијевић са 7 постигнутих голова, Лаковић је постигао 6, Николић и Бугариновић по 4 гола а Херцеговац 3 гола.

У наредном колу Црвена звезда гостује екипи Обилића.