Рукометаши Црвене звезде настављају са играма „топло-хладно“. У оквиру 8. кола Супер рукометне лиге Србије црвено-бели су гостовали градском ривалу екипи Обилића.

Обилић : Црвена звезда 31:31 (12:16)

Црвена звезда је имала вођство од првог до последњег минута када је домаћи тим стигао до изједначења, а Звезда изгубила победу. Црвено-бели су били ослабљени неиграњем Давора Лаковића и Ивана Рајичевића, што се у пресудним моментима осетило.

Почело је брзом серијом црвено-белих од 4:0, што је била и основа за предност током целог тока меча. Изабраници Ненада Перуничића су углавном имали четири гола предности, а максимална разлика износила је +5. До краја полувремена Обилић је успео само да се приближи на два гола заостатка (8:10) у 19.минуту, али је Звезда одмах узвратила преко Љубојевића и Стошљевића. Петар Бугариновић је поставио 12:16 након првих 30 минута.

Прочитајте још  Француска провокација

И у наставку је Звезда имала сигурну предност, Обилић је преко Ивошевића дошао до 22:23 у 47.минуту, одмах су црвено-бели одбили налет головима са крилних позиција, прецизни су били Пешић и Јокић. Звезда је све до истека 58.минута имала три гола предности, и нико није наслућивао пад у игри који ће проузроковати било који исход а да није победа црвено-белих. Обилић је преко Растка Аничића, уз један гол Мирића, стигао до изједначења у последњем минуту. Звезда је била збуњена таквим редоследом дешавања да није успела да организује последњи напад на утакмици.

Прочитајте још  Обавештење за навијаче

Црвена звезда након осам одиграних утакмица на табели СРЛС-а заузима шесту позицију са осам освојених бодова. У наредном 9. колу наши рукометаши дочекују екипу Новог Пазара које је тренутно петопласирана са два бода више.