FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Томић – Победа битна али не и пресудна

Кошаркаши Црвене звезде су решили у своју корист први овосезонски дерби резултатом 77:71.

Тренер Томић одмах након утакмице кратко је поручио “ нисмо у кризи“ а након тога је на конференцији  рекао да је победа битна али не и пресудна.

Честитам мојим играчима. Одиграли су борбено свих 40 минута и тактички како смо замислили. Велика је ствар што смо зауставили Пејџа и Маринковића, који су једни од најбитнијих у Партизану. Нападачки смо играли како смо и рекли, с доста екстра пасова. Напали смо тамо где Партзан има проблема.

На питање да ли је ово највреднија победа у досадашњем делу сезоне, Томић је рекао:

Ако су највредније ове у децембру, како се зову оне у мају. Не гледам ја тако.

На питање како је пробудио екипу на полувремену:

– Полувреме је било 41:38. Хоћете да се заврши дерби у првој четвртини? Није било потребно буђење – рекао је Томић.

Упоредио је грчки и српски дерби:

Боље је што овде нема мрежа, и што је било и гостујућих навијача. А не у Атини да играмо као да смо у арени са лавовима.