FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаНајновијеОдбојка

Одбојкаши спокојно чекају реванш

РАДНИК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (25:27, 18:25, 19:25)

Одбојкаши Црвене звезде гостовали су у Републици Српској екипи Радника из Бијељине, у оквиру 1/6 финала ЦЕВ Купа изазивача.

Наши одбојкаши су забележили вредну и убедљиву победу са 3:0 у сетовима. Након сигурне игре и победе могу много мирније да очекују реванш сусрет, који је на распореду 5. децембра у Београду.

Црвено-бели су одлично започели меч. Повели су са 4:8, а потом и са 6:11. Чували су своју предност, водили са 11:16, а онда су домаћи са три везана поена смањили заостатак. Наши одбојкаши су водили са 18:22 када је уследила серија Радника који је изједначио на 23:23, а онда дошао и до сет лопте. Наш тим је успео да преокрене резултат у своју корист, није реализовао прву сет лопту, али другу јесте за 25:27.

У другом сету се водила равноправна борба све до половине. Било је 12:12, када је Звезда нанизала пет поена и одмакла Раднику. Одржавали су изабраници Драгана Кобиљског предност, а у завршници су повисили на 16:22. Црвено-бели су рутински привели сет крају и повели са 0:2 – 18:25.

Домаћи су на почетку трећег сета повели са 6:2, али је Звезда брзо одговорила и изједначила 11:11. Играо се поен за поен да би црвено-бели са четири везана поена повели са 15:19. Наши одбојкаши су постепено повећавали вођство да би на крају тријумфовали са 0:3– 19:25.

Најефикаснији на мечу био је Лазар Додић са 15 освојених поена. Двоцифрен је био и Немања Машуловић са 10 поена.

Реванш меч шеснаестине финала ЦЕВ Купа Изазивача се игра у Београду у среду 5. децембра од 19 часова у дворани УСЦ Вождовац.

По пропозицијама ЦЕВ, уколико екипе освоје исти број бодова после две утакмице, укупног победника ће одлучити „златни сет“. За победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода, а уколико је резултат 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод.

Бијељина – Градска спортска дворана. Гледалаца: 1000. Судије Јанчо Станков (Бугарска) и Флорин Димачи (Румунија). Трајање меча: 71 минут.

РАДНИК: Вуковић 8, Балабан, Ђурић 5, Благојевић, Перишић 1, Тузланчић 1, Васић 5, Новокмет 10, Ћулибрк 9, Савић (либеро). Нису играли: Јањичић, Дрљић, Тренер: Владимир Милићевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Петковић 1, Тадић 4, Машуловић 10, Петровић 1, Синђелић 5, Додић 15, Н. Павловић, Андоновић 8, Д. Павловић 9. Нису играли: Мељанац, Нејић. Тренер: Драган Кобиљски.

Извор: (СД Црвена звезда)