FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

ВАБА лига: Демонстрација силе у Загребу

Кошаркашице Црвене звезде наставиле су са одличним резултатима. У оквиру 7. кола регионалне ВАБА лиге црвено-беле су гостовале у Загребу екипи Трешњевке 2009 и оствариле нову убедљиву победу.

Трешњевка 2009 Загреб : ККЖ Црвена звезда 58:86 (14:23, 8:24, 12:20, 24:19)

Свега око 50 гледалаца у загребачком „Дому спортова“ испратило је још један убедљив тријумф наших кошаркашица које су већ у првом полувремену решиле питање победника. Иако су домаће играчице доживеле убедљив пораз мора се истаћи да су у односу скокова биле боље. Оствариле су укупно 47 скокова, наспрам 44 наших играчица, али оно што је можда и пресудило победника је податак да су црвено-беле имале чак 29 асистенција, док су домаће играчице имале 16, а уз 31 изгубљену лопту кошаркашице Трешњевке ипак нису могле да буду конкурентине много квалитетнијем ривалу.

Осим у првих пет минута сусрета када су имале и вођство, кошаркашице Трешњевке нису успеле да парирају црвено-белим девојкама. Црвена звезда је повела 4-0, Трешњевка серијом од шест поена преузела вођство, водила и 8-6 и 10-8, да би Звезда преко Мине Ђорђевић преокренула и то је била последња промена резултата. Прву четвртину затвара везаним поенима Богићевићева за 23-14.

Ника Мул је постигла прве поене у наставку, Звезда направила серију 9-0, плејмејкер поново домаћих на кратко прекинуо серију шампиона Србије, да би затим изабранице Драгана Вуковића ушле у жељени ритам у нападу и серија је трајала до 11-0. Украдене лопте су донеле много лаких поена, као и поени из друге прилике након офанзивних скокова, уз три успешна покушаја ван линије 6,75. Звезда је на одмор између два полувремена отишла са предношћу од 25 поена, 22-47.

И у трећем периоду Црвена звезда је имала поновила велику серију (11-0), имала константно вођство од преко 30 поена и стигла до максималне предности након поена Невене Наумчев у транзицији, +39 (67-28). Везале су шест поена домаће играчице и смањиле разлике пред последњих десет минута, 67-34.

У последњем кварталу Трешњевка је успела да снизи минус испод 30 поена, а утакмицу је затворила поенима са пенала Ивана Катанић, за убедљивих 88-56 и убедљив реванш за прошлосезонски пораз.

У домаћој екипи најефикасније су биле Ника Мул са 14, Тониа Билић са 12 и Петра Јурић са 10 поена, док су се у нашој екипи истакле Мина Ђорђевић са 21 и Снежана Богићевић са 16 поена.

У наредном 8. колу ВАБА лиге ККЖ Црвена звезда гостује екипи РМУ Бановићи. Меч је на програму 12. децембра.

ККЖ Црвена звезда: К. Топузовић 2, С. Богићевић 16, А. Катанић 5, М. Зукановић 6, М. Ђорђевић 21, М. Мишељић 6, Н. Наумчев 7, И. Катанић 6, М. Бојовић 8, Н. Тешић, Т. Чубра, М. Вуловић 9.