FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОбавештењаРукомет

Убедљив тријумф рукометаша

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СЛОГА 29:15 (15:8)

Рукометаши Црвене звезде савладали су Слогу из Пожеге у „Шумицама“ у оквиру 10.кола Суперлиге – 29:15 (15:8).

Други везани тријумф, трећи у последње четири утакмице за црвено-беле. Нису имали проблем да упишу нова два бода изабраници Ненада Перуничића против фењераша на табели.

Бриљирао је Борислав Љубојевић, који је од Звездиних 15 голова на полувремену постигао 9. Звезда је повела преко Љубојевића и Панића, Слога стигла до изједначења у 13.минуту (4:4), и тада је уследила серија Љубојевића, који је погодио пет пута заредом, (9:4). Звезда је постизала голове у серијама, а на полувреме отишла са 7 голова предности, (15;8).

У наставку прилику су добили сви играчи, осим Бугариновића, Звезда постепено повећавала предност, пропустила неколико прилика да из контранапада стигне и до убедљивије предности, а Љубојевић је ставио тачку на меч са два гола за коначних 29:15. Јанко Пешић се повредио приликом једног дуела, али на срећу, повреда није озбиљније природе.

Најефикаснији Љубојевић 11 голова, Николић је погодио мрежу 4 пута, Хорват је постигао 3.

Наредног викенда Црвене звезда гостује у Аранђеловцу, екипи Шамота.

Београд, дворана: Шумице. Гледалаца: 100. Судије: Даниел Трифковић и Бориша Милосављевић (Бешка). Седмерци: Црвена звезда 2 (2), Слога 3 (3). Искључења: Црвена звезда 4 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Пешић 1, Хорват 3, Лазић, М.Николић 1, Н.Николић 4, Туфегџић 2, Љубојевић 11, Бугариновић, Панић 1, Радисављевић, Поповић 1, Ђорђијевић, Јовановић 2, Стошљевић 1, Јокић 2. Тренер: Ненад Перуничић

СЛОГА: Јовановић 3, Вељовић 1, Маринковић 2, Павић 1, Стевановић 4, Алексић, Филиповић 1, Павловић 1, Живановић, Гавриловић 1, Аћимовић, Давидовић 1, Димитријевић, Мићовић, Потпарић. Тренер: Раде Девеџић

Извор/фото: (РК Црвена звезда)