FeaturedVažne vestiВажноВатерполоЕвропска такмичењаНајновије

ЛЕН ЛШ: Динамо Москва – Црвена звезда 14:4

Ватерполисти Црвене звезде у 4. колу групе „А“ ЛЕН Лиге шампиона гостовали су у Москви и претрпели нови убедљив пораз.

Динамо Москва : Црвена звезда 14:4 (2:0, 3:1, 5:2, 4:1)

Екипа у којој наступају српски репрезентативци Душко Пјетловић и Никола Рађен већ половином прве четвртине стигла је до два гола предности за мање од минута игре преко Холода и Нагаева.

У другом периоду игре Московљани користе играча више и врло лако стижу до предности од 4:0. Тек 4 минута пред одлзак на „велики одмор“ црвено-бели користе искључење Адела Латипова и преко Бориса Поповића стижу до првог поготка. Ипак, свега двадесетак секунди касније домаћин другим голом Холода поставља коначан резултат првог полувремена – 5:1.

У трећем периоду сусрета виђена је много ефикаснија игра. Овај период домаћин је добио резултатом 5:2, а голове за екипу Дејана Савића постигли су Марко Радовић и Душан Васић.

Последњи период сусрета протекао је у рутинској игри домаћина који су постигли још четири поготка (један је постигао Душко Пијетловић), док се са друге стране у листу стрелаца уписао и Милош Максимовић.

Московљани су овим тријумфом стигли до прве овосезонске победе у елитном такмичењу, док су наши ватерполисти још једном скупо платили школу који са собом доноси Лига шампиона. Остаје нам нада да ће ови порази донети искуство нашим играчима како би се у регионалном такмичењу остварили очекивани резултати.

Базен: Динамо; Гледалаца: 600
Судије: Матан Шварц (Израел); Раду Сорин Матаче (Румунија)
Искључења: Динамо Москва 8; Црвена звезда 7
Играч више: Динамо Москва 8(4); Црвена звезда 7(1)
БВК Црвена звезда: А. Краљ, В. Танкосић (1 искљ.), М. Максимовић 1 (1 искљ.), В. Милојевић (2 искљ.), Л. Перковић (1 искљ.), Д. Васић 1, Ђ. Љубеновић (1 искљ.), Ђ. Жежељ, С. Илић (1 искљ.), Б. Поповић 1, К. Шулц, М. Радовић 1, С. Тодоровски. Тренер: Дејан Савић

У наредном 5. колу ЛЕН Лиге шампиона црвено-бели ватерполисти гостују у Букурешту екипи Стеауе. Меч је на програму 19. децембра.