FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Рукометаши поражени у Кикинди

У 12. колу Супер рукометне лиге Србије рукометаши Црвене звезде поражени су у Кикинди и тиме значајно закомпликовали свој положај на табели.

Кикинда Гриндекс : Црвена звезда 25:22 (10:11)

Екипа тренера Ненада Перуничића у сусрет је због повреда ушла знатно ослобљена неиграњем Давора Лаковића, Далибора Ђорђијевића, Петра Панића, Вукашина Поповића и Душана Херцеговца. И поред тога црвено-бели су добро ушли у утакмицу повели са 1:3, затим и са 2:5, и углавном је Звезда имала три гола предности које одржавала до финиша када је голом Бугариновића повела 8:11, али су Лисица и Митрић поставили коначних 10:11 на крају првих тридесет минута.

Већ на старту другог периода игре Кикинда је преокренула резултат и повела први пут након уводних 1:0, а након гола Митрића за 15:12 Ненад Перуничић је затражио тајм-аут. Минут одмора је уродио плодом, Звезда је изјадначила на 16:16, али Милан Лисица је био креатор новог преокрета који је донео нова три гола прености Кикинди (20:17), вођство које изабраници Ненада Перуничића нису успели да стигну до краја меча. У последњих десета минута домаћа екипа је контролисала резултат, имала три гола предности, а победу је потврдио Лисица са седам метара у 58.минуту погодио за 24:21, Љубојевић и Комарек су поставили коначних 25:22 за Кикинду.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Борислав Љубојевић са 7 голова, Петар Бугариновић је погодио четири пута, Иван Рајичевић 3. На другој страни Милан Лисица са 11 голова најефикаснији на сусрету.

Ово је четврти овосезонски неуспех црвено-белих рукометаша, док су Кикинђани остварили трећи узастопни тријумф од доласка у клуб Горана Кушртеша.

Кикинда, дворана: „Језеро“. Гледалаца: 880. Судије: Благојевић и Ђокић (обојица из Јагодине). Седмерци: Кикинда 6 (5), Црвена звезда 4 (3). Искључења: Кикинда 4, Црвена звезда 8 минута.

КИКИНДА ГРИНДЕКС: Кецман, Трнинић, Дукатаров 1, Лисица 11 (4), Голић, Блажић, Кењало, Куртеш 2, Мишков, Гамбер, Врговић 3, Трумбеташ 3, Витас, Комарек 2, Мирић 3 (1). Тренер: Горан Куртеш

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Пешић 2, Хорват 1, Лазић, М. Николић, Н. Николић 2, Туфегџић, Љубојевић 7, Љубеновић, Бугариновић 4 (2), Радисављевић, Димић 1, Рајичевић 3 (1), Јовановић, Петрић 1, Стошљевић 1. Тренер: Ненад Перуничић