FeaturedVažne vestiВажноВатерполоНајновијеРегионална лига

А1 лига: Црвено-бели славили у Шапцу

Након турбулентног дана у којем су наши ватерполисти остали без тренера, црвено-бели су гостовали у Шапцу истоименој екипи. Можда и изненађујуће, предвођени новим тренером Александром Филиповићем ватерполисти Црвене звезде однели су бодове са Градског базена.

Шабац : Црвена звезда 8:9 (2:1, 1:3, 3:4, 2:1)

Црвено-бели су добро ушли у меч и већ након минут и по игре голом Марка Радовића стигли до предности. Међутим, до краја прве четвртине домаћин успева да дође до преокрета.

Други период игре обележила су три поготка за само педесетак секунди. Прво Милош Маскимовић доноси изједначење, да би Шапчани у следећем нападу повели голом Рогача, а Андиа Битадзе само 25 секунди касније доноси ново поравнање. До краја првог полувремена Борис Поповић доноси предност црвено-белима.

Трећи период игре обиловао је головима и преокретима. Домаћин преко Рогача и Лукића долази до предности од 5:4, да би наши ватерполисти преко Вељка Танкосића и Марка Радовића поново стекли предност. Домаћин убрзо преко Марковића стиже до новог поравнања, али до краја овог периода игре црвено-бели преко Милоша Максимовића и Вељка Танкосића стижу до предности 8:6.

Половином четвртог периода игре домаћин стиже до новог поравнања, да би Вељко Танкосић 41 секунду пре краја меча донео велики тријумф црвено-белим ватерполистима.

Шабац – Градски базен. Судије: Лазар Анђушић и Иван Раковић. Играч више: Шабац 11(1), Црвена звезда 15(4). Петерци: Шабац 1(1), Црвена звезда 1(0).

ШАБАЦ: Пјетловић, Ераковић, Марковић 1, Репановић, Тохољ, Велкић 1, Рогач 4, Лукић 2, Јанковић, Вучинић, Боловић, Лука, Вукадиновић, Васовић. Тренер: Миодраг Мировић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ, Танкосић 3, Максимовић 2, Бурсаћ, Перковић, Васић, Битадзе 1, Жежељ, Илић, Поповић 1, Шулц, Радовић 2, Тодоровски, Љубеновић. Тренер: Александар Филиповић.