Featured Važne vesti Važno Vaterpolo Najnovije Regionalna liga

A1 liga: Crveno-beli slavili u Šapcu

Nakon turbulentnog dana u kojem su naši vaterpolisti ostali bez trenera, crveno-beli su gostovali u Šapcu istoimenoj ekipi. Možda i iznenađujuće, predvođeni novim trenerom Aleksandrom Filipovićem vaterpolisti Crvene zvezde odneli su bodove sa Gradskog bazena.

Šabac : Crvena zvezda 8:9 (2:1, 1:3, 3:4, 2:1)

Crveno-beli su dobro ušli u meč i već nakon minut i po igre golom Marka Radovića stigli do prednosti. Međutim, do kraja prve četvrtine domaćin uspeva da dođe do preokreta.

Drugi period igre obeležila su tri pogotka za samo pedesetak sekundi. Prvo Miloš Maskimović donosi izjednačenje, da bi Šapčani u sledećem napadu poveli golom Rogača, a Andia Bitadze samo 25 sekundi kasnije donosi novo poravnanje. Do kraja prvog poluvremena Boris Popović donosi prednost crveno-belima.

Treći period igre obilovao je golovima i preokretima. Domaćin preko Rogača i Lukića dolazi do prednosti od 5:4, da bi naši vaterpolisti preko Veljka Tankosića i Marka Radovića ponovo stekli prednost. Domaćin ubrzo preko Markovića stiže do novog poravnanja, ali do kraja ovog perioda igre crveno-beli preko Miloša Maksimovića i Veljka Tankosića stižu do prednosti 8:6.

Polovinom četvrtog perioda igre domaćin stiže do novog poravnanja, da bi Veljko Tankosić 41 sekundu pre kraja meča doneo veliki trijumf crveno-belim vaterpolistima.

Šabac – Gradski bazen. Sudije: Lazar Anđušić i Ivan Raković. Igrač više: Šabac 11(1), Crvena zvezda 15(4). Peterci: Šabac 1(1), Crvena zvezda 1(0).

ŠABAC: Pjetlović, Eraković, Marković 1, Repanović, Toholj, Velkić 1, Rogač 4, Lukić 2, Janković, Vučinić, Bolović, Luka, Vukadinović, Vasović. Trener: Miodrag Mirović.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 3, Maksimović 2, Bursać, Perković, Vasić, Bitadze 1, Žeželj, Ilić, Popović 1, Šulc, Radović 2, Todorovski, Ljubenović. Trener: Aleksandar Filipović.